Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První letošní farmářské trhy v centru Havlíčkova Brodu

/
/
/
1140 ZobrazeníV sobotu 4. května na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě se uskutečnily farmářské trhy. Po celý den hrála k poslechu skupina At Time. Návštěvníci trhů měli možnost nakoupit: ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, pečivo, uzenářské speciality, med, květiny a sadbu na zahrádky.

Mnoho návštěvníků si kupovalo výrobky, které jsou registrované u Státní zemedělské a potravinářské inspekce pod značkou Slezská zeleninová bašta. „Naše hořčice je jemná, ostrá a pikantní. S koprem, křenem, česnekem, se sušenými rajčaty a olivami, s bylinkami a hodí se k mnoha účelům, například grilování a vaření. Výrobky jsou rovněž vhodné jako příloha k masu jak grilovanému, tak vařenému a uzeninám,“ popsala výrobky Jaroslava Fojtíková z Horního Těrlicka poblíž Karviné.

Velkým oživením trhů byla tři aerobiková vystoupení. První vystoupily holčičky ze sportovního klubu BM fitness se sestavou Rybičky. Nejmladší členky klubu trénují arerobik jednou týdně pod vedením trenérek Natálky a Radky Peckové. Další dvě vystoupení byla ze Základní školy V Sadech. Žákyně přípravné třídy, 1. a 2. třídy, které cvičí pod vedením učitelky Radky Peckové, vystoupily se sestavou Buchet je spousta. Se sestavou získaly na konci března v Přibyslavi první místo v taneční soutěži Přibyslavský pantoflíček. Poslední vystoupila děvčata ze 3., 4. a 5. třídy pod vedením učitelky Markéty Noskové se sestavou Pomáda. „Všechna děvčata ještě čeká na konci května taneční soutěž Žďár tančí ve Žďáře nad Sázavou a na začátku června soutěž Havlíčkobrodský střevíček tady u nás v Havlíčkově Brodě,“ uvedla učitelka Radka Pecková. Všechna sobotní vystoupení měla úspěch.

„Počasí nám přálo. Přijelo 38 prodejců a farmářů. Kuchařská show Bohumila Rasochy se odkládá na jiný trh,“ uvedla Lída Říhová, spolupořadatelka trhů.

Příští farmářský trh se uskuteční v sobotu 1. června od 8.00 do 12.00 pod názvem Svatojánský trh.

  • Facebook
  • Twitter