Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Přes silný mráz, nemusí být led na vodních plochách silný, ověřili si i na Vysočině

/
/
/
520 ZobrazeníDvakrát v průběhu soboty 13. února odpoledne vyjížděli hasiči na Vysočině na pomoc lidem, pod kterými se prolomil led na rybníce. Zásahy od sebe dělilo jen několik minut.

„K první události vyjížděli žďárští profesionální hasiči společně s dobrovolnými hasiči ze Žďáru nad Sázavou Zámku v 16.25. Pod bruslařem na Konventském rybníce ve Žďáře nad Sázavou se prolomil led. Duchapřítomně se zachovali svědci události, kteří muže (ročník 1979) z ledové vody vyprostili ještě před příjezdem hasičů. Muž následně skončil v péči zdravotníků,“ uvedla Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.
„Muže, pod kterým se propadl led na rybníku ve Žďáře nad Sázavou naši záchranáři ošetřili a ponechali na místě události,“ doplnil Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Podobný scénář měl i případ na jihlavském rybníku Borovinka, kde se pod ženou, která se šla na rybník projít také prolomil led. K události vyjížděli jihlavští profesionální hasiči v 16.37. „I v tomto případě sehráli důležitou roli svědci události, kteří ženu zachránili ještě před příjezdem hasičů. Oba případy spojuje také to, že jak pod mužem, tak také pod ženou se prolomil led v místě přítoku. I když několikátým dnem mrzne, tak právě v místech, kde je přítok nebo odtok není tloušťka ledu v mnoha případech dostačující.
Za tento týden se jedná o třetí případ zásahu hasičů v souvislosti s bruslařskou sezónou. V pátek zasahovali polenští a jihlavští profesionální hasiči na rybníce Peklo v Polné. Pod řidičem čtyřkolky se také prolomil led. Z události vyvázl bez zranění. Čtyřkolku museli ale hasiči z ledové vody vyprostit za použití navijáku,“ dodala Petra Musilová.
„Žena, pod kterou se prolomil led v Borovince, skončila v péči našich zdravotníků, následně ji zdravotníci transportovali k dalšímu vyšetření na urgentní příjem Nemocnice Jihlava,“ uzavřel Petr Janáček.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter