Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Prázdninové workshopy pro rodiny s dětmi ve Žďáře nad Sázavou

/
/
/
151 ZobrazeníBěhem července a srpna oživí výstavu Tvrz vypráví v Regionálním muzeu ve Žďáře nad Sázavou každé úterý a čtvrtek vždy od 10.00 prázdninové workshopy. Program bude probíhat na výstavě, v edukační místnosti a za příznivého počasí také venku kolem tvrze. Zájemci mohou bádat, hrát si i tvořit, a přitom se dozvědí spoustu nových informací.

Každé úterý, poprvé 2. července, bude probíhat program Stavíme tvrz!, kde se z dětí stanou stavitelé, řemeslníci i majitelé tvrze. Vyzkouší si některé nástroje užívané ve středověku, prozkoumají archeologické nálezy, zahrají si pohybové pexeso a hlavně budou stavět svoji vlastní tvrz nebo dotvoří autorskou ilustraci Magdy Smejkalové, která vznikla přímo k příležitosti výstavy.

Každý čtvrtek, poprvé 4. července, se pak společně vydáme Po stopách obyvatel tvrze a prožijeme dva velké příběhy. Děti se seznámí s rychtářem Hanušem a úředníkem Matoušem Augustinem Lejským. Vyzkouší si dobové kostýmy, probádají nejstarší vyobrazení Žďáru, vytvoří si vlastní erb a domů si odnesou autorský komiks Kamily Dvořákové.

Rezervace nutná: 736 776 840, martina.schutova@zdarns.cz
Termíny: každé úterý Stavíme tvrz! 10.00-11.30, každý čtvrtek Po stopách obyvatel tvrze 10.00-11.30
Cena: 70 Kč/osoba (děti do tři let zdarma)

  • Facebook
  • Twitter