Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Požáry v Horním Maršově a Humpolci někdo založil úmyslně, zjistili to kriminalisté

/
/
/
986 ZobrazeníKriminalisté vypátrali, že mezi požáry autobazaru v Humpolci na Pelhřimovsku a zámku v Horním Maršově na Trutnovsku úzkou souvislost. U obou požárů se jednoznačně potvrdilo, že byly založeny úmyslně skupinou pachatelů, kteří tím sledovali konkrétní účel. Způsobené škody jsou vyčísleny a převyšují částku pět milionů korun.

„Kriminalistům se do současné doby podařilo shromáždit poměrně značné množství informací, které jsou důležité pro budoucí objasnění věci. Provedli řadu expertíz a vyhodnotili stopy zajištěné na místech trestných činů, které důkazní situaci zásadním způsobem posouvají dále.
Chtěli také poděkovat lidem, kteří Policii ČR kontaktovali po prvotních reportážích v médiích a poskytli důležité informace, které pomohly osvětlit některé skutečnosti, a to jak ke způsobu spáchání prověřovaných trestných činů, tak i k osobám pachatelů – přímých či jinak na věci zúčastněných. Detailnější informace ke stavu věci ale nelze v současné době poskytnout, aby tím nebylo ohroženo probíhající prověřování věci,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Podle informací policistů je věc nyní kvalifikována jako zvlášť závažný zločin obecného ohrožení a pachatelé jsou v případě dopadení ohroženi trestem odnětí svobody v délce trvání 8 -15 let, neboť je dáno podezření, že se trestné činnosti dopustili jako organizovaná skupina.

  • Facebook
  • Twitter