Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté ze speciální jednotky Dukovany získali nové rafty, podpořila je Nadace ČEZ

/
/
/
796 ZobrazeníPolicisté ze Speciální jednotky Dukovany získali nové vybavení s podporou nadačního příspěvku Nadace ČEZ ve výši 850 000 korun. Pořízené vybavení zlepší současné technické vybavení policistů zejména při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny a umožní efektivnější využití sil a prostředků, rychlejší aktivaci útvaru a zkvalitnění řízení zákroku při případných mimořádných událostech nejen v samotné elektrárně, ale také v jejím bezprostředním okolí.

„Nově pořízené speciální rafty budou policisté využívat při případném zákroku na hladině Dalešické přehrady, na níž do současné doby mohli v případě potřeby využívat pouze nízko ponorné plavidlo obvodního oddělení Hrotovice. Pro nasazení policistů při mimořádných událostech v terénu bylo z nadačního příspěvku pořízeno také speciální ochranné oblečení, mezi které patří taktické oblečení, kalhoty, košile, taktické speciální boty a chrániče kolen. Pro výcvik taktiky prováděných zákroků byly policistům ze speciální jednotky pořízeny speciální karabiny i zdravotnický materiál, uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Nové rafty zkvalitní zásahy dukovanských policistů, foto: Policie ČR

Podle jejích slov finanční prostředky z nadačního fondu přispívají pravidelně ke zlepšení podmínek při výcviku policistů v Dukovanech. „Pro náročný výcvik byly v minulosti pořízeny kupříkladu nejrůznější pomůcky určené ke zvyšování kondice v rámci tělesné přípravy, kdy se podařilo velmi vhodně dovybavit zázemí tělocvičny. Postupně se daří toto vybavení doplňovat, stejně jako zlepšovat zázemí pro výkon služby na speciální jednotce Dukovany, doplnila Dana Čírtková, podle níž je výcvik policistů ze Speciální jednotky Dukovany velice důležitou a nedílnou součástí přípravy na zásah v reálných podmínkách. Policisté zařazeni v jednotce zaměřují cvičení pro nejrůznější taktické a technické operace, zejména pro případ ohrožení samotného objektu, a také širšího okolí jaderné elektrárny.

„Profesionálnímu výcviku našich policistů věnujeme dlouhodobě mimořádnou pozornost. Z tohoto důvodu je zcela nezbytné, aby byli policisté vybaveni adekvátní výzbrojí a výstrojí. Policisté kromě úkolů plynoucích z požadavků na ochranu jaderné elektrárny poskytují také asistenci svým kolegům ze služby kriminální policie a vyšetřování při nejrůznějších realizacích, kde se předpokládá zákrok proti ozbrojenému jinak nebezpečnému pachateli,“ uvedl k využití nového vybavení Tomáš Bartoš, vedoucí odboru Speciální jednotky Dukovany.

  • Facebook
  • Twitter