Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté zachránili život mladému muži

/
/
/
621 ZobrazeníTři humpolecké policisty, Miloslava Hladíka, Pavla Vlčka a Dominika Leška, ocenil ve středu 14. srpna skleněnou plaketou ředitel krajské policie na Vysočině Miloš Trojánek za záchranu života muže v bytě v Humpolci.

„Policejní hlídka obvodního oddělení z Humpolce zasahovala v sobotu 3. srpna v bytě v Humpolci, kam vyjeli kvůli telefonátu ženy na linku tísňového volání 158 kolem půl druhé odpoledne. Silně rozrušená žena uvedla, že našla v bytě v Humpolci svého přítele, který spáchal sebevraždu oběšením. Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídku. Na místo vyrazila tříčlenná hlídka policistů z humpoleckého obvodního oddělení. Po příjezdu na místo policisté muže našli uvnitř v malé místnosti bytu a měl kolem krku stahovací řetězový obojek uvázaný k polici a na první pohled nejevil známky života.
Policisté okamžitě muže nadzvedli, aby sevření kolem krku uvolnili, povolili karabinu obojku a muže přenesli do vedlejší prostornější místnosti, kde neprodleně začali s oživovacími pokusy a zahájili nepřímou srdeční masáž. Muž zpočátku vůbec nereagoval a byl stále bezvládný. Po několika minutách, kdy policisté nadále intenzivně bojovali o mužův život, ale začal pomalu samovolně dýchat. Následně se na místo dostavila přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby, která si muže převzala k dalšímu ošetření a transportovala ho do zdravotnického zařízení. První pomoc, kterou policisté muži poskytli, byla pro záchranu jeho života rozhodující,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Profesionální jednání a duchapřítomnost policistů při záchraně mužova života vysoce vyzdvihl krajský policejní ředitel, který uvedl, že se policisté dokázali v daný okamžik správně rozhodnout a především neváhali pomoci. „Muž díky vám třem dostal druhou šanci. Podobné činy našich policistů dělají dobré jméno nejen krajskému ředitelství na Vysočině, ale celému policejnímu sboru a já jsem rád, že vám mohu dnes osobně poděkovat,“ doplnil Miloš Trojánek.

Čtyřiadvacetiletý Miloslav Hladík slouží u Policie České republiky od května roku 2016. Stejně starý Pavel Vlček nastoupil do služebního poměru v roce 2017 a sedmadvacetiletý Dominik Leško je policejním nováčkem – do služebního poměru nastoupil letos v červnu a čeká ho nyní základní odborná příprava. Všichni tři policisté jsou v současné době služebně zařazeni na obvodním oddělení Humpolec.

  • Facebook
  • Twitter