Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté se v pondělí zaměřili na dálnici na Vysočině a zjistili desítky přestupků

/
/
/
324 ZobrazeníV pondělí 158. května odpoledne kontrolovali policisté z dálničního oddělení Velký Beranov a policisté z oddělení silničního dohledu v rámci dopravně bezpečnostní akce dodržování ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany řidičů projíždějících po dálnici D1.

„Do akce se zapojil také vrtulník Letecké služby Policie ČR, který byl vzhledem k aktuálním klimatickým podmínkám, kdy nebyly kvůli silnému dešti a oblačnosti vhodné letové podmínky, nasazen po dobu necelé jedné hodiny.
Při akci policisté zjistili celkem 36 porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích a 36 přestupků vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.
Jednalo se v jedenácti případech o držení telefonního přístroje, v sedmi případech o překročení rychlosti, v šesti případech o neužití bezpečnostního pásu, ve čtyřech případech o nesprávný způsob jízdy, ve dvou případech o neuhrazení dálničního poplatku, ve dvou případech o ostatní přestupky a v jednom případě o nesplnění technických podmínek,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Tři zjištěné přestupky policisté zadokumentovali a oznámili do správního řízení. „Ve všech třech případech se jednalo o nesprávné předjíždění ze strany řidičů kamionů. V jednom případě uložili policisté řidiči rumunského kamionu kauci ve výši 5000 korun, protože tento řidič by se mohl účelově vyhýbat projednávání jeho přestupku ve správním řízení v České republice.

Nesprávné předjíždění = řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3500 kg a řidič jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 metrů, nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy. Jde o přestupek, který nelze projednat na místě a sankce ve správní řízení činí 5000 Kč až 10 000 Kč a zákaz činnosti na 6 až 12 měsíců,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter