Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Vysočině stíhají dvě osoby a firmu za rozsáhlou hospodářskou trestnou činnost

/
/
/
471 ZobrazeníKriminalisté z Vysočiny vyšetřují případ rozsáhlé hospodářské trestné činnosti, kterou mají na svědomí dva jednatelé společnosti s ručením omezeným. Trestná činnost se týká podnikání v oblasti těžby, zpracování dřevní hmoty a obchodování se dřevem.

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou fyzických osob a jedné právnické osoby celkem pro čtyři trestné činy. Dva jednatele firmy – třiatřicetiletého a čtyřiatřicetiletého muže – vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu podvodu, zločinu úvěrového podvodu, přečinu neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby a z přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Pro stejné trestné činy zahájili kriminalisté trestní stíhání právnické osoby, společnosti s ručením omezeným, která sídlí v Brně a v níž oba muži působí jako jediní jednatelé. V případě prokázání viny hrozí mužům trest odnětí svobody v trvání deseti let,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů.

Kriminalisté prokázali oběma mužům jako statutárním zástupců společnosti s ručením omezeným, že v době nejméně od března roku 2019 do prosince roku 2020 v úmyslu získat pro sebe a pro firmu neoprávněný majetkový prospěch objednávali různými způsoby od různých subjektů v České republice i v zahraničí služby týkající se těžby a zpracování vytěženého dřeva, dopravu a manipulaci s vytěženou dřevní hmotou a další související služby. „Za služby pak obdrželi od zhotovitelů faktury, které ale nikdy v plném rozsahu neuhradili. Muži svou podnikatelskou činnost vykonávali i přesto, že věděli, že jejich společnost byla předlužena a v té době už čelila několika exekučním řízením a nebyla schopna své závazky plnit. Svým jednáním způsobili škodu ve výši nejméně 25 milionů korun,“ dodala Dana Čírtková.

Podle jejích informací čelí jeden z jednatelů i samotná právnická osoba obvinění také ze zločinu úvěrového podvodu. Při sjednávání úvěru na pořízení speciálního lesnického stroje – harvestoru – totiž uvedli do žádosti o úvěr nepravdivé údaje a poté, co jim byl poskytnut, neplatili stanovené měsíční splátky, čímž leasingové společnosti způsobili škodu přesahující částku 8 600 000 korun.

„Oba muži čelí obvinění také proto, že neodváděli daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti ani pojistné na zdravotní pojištění. Vyšetřovatel jim klade také za vinu, že nesprávným a zkreslujícím způsobem vedli účetnictví, kdy nevedli zákonným způsobem zápisy a jiné doklady k přehledu o stavu hospodaření a majetku nebo k jejich kontrole,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter