Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté hledají svědky srážky třináctiletého chlapce s osobním autem v Třebíči

/
/
/
457 ZobrazeníVe středu 31. května mezi 14.45 a 15.10 se na silnici II/360 v Rafaelově ulici v Třebíči v prostoru křižovatky s Míčovou ulicí na vyznačeném přechodu pro chodce stala dopravní nehoda. Policisté pátrají po neznámém voze a jeho řidiči.

„Zatím neznámý řidič osobního auta světlé barvy při jízdě ve směru od Třebíče Poušova k Brněnské ulici mohl svým jednáním ohrozit nezletilého třináctiletého chodce přecházejícího po přechodu pro chodce zprava doleva, došlo ke střetu nezletilého chodce s nezjištěným vozem. Po střetu řidič na místě sice zastavil, ale po dohodě s nezletilým chodcem z místa odjel. Při dopravní nehodě došlo ke zranění nezletilého chodce, který byl následně z místa svého bydliště převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina do nemocnice v Třebíči,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté zjistili, že by se mělo jednat o mladšího muže v modrém saku s tmavými vlasy, asi 180 cm vysokého, který hovořil česky. „Šetření prokázalo, že by mělo jít o osobní auto pravděpodobně šedé nebo stříbrné barvy. Na místě měl zastavit bezprostředně před střetem řidič nebo řidička jedoucí po Rafaelově ulici ve směru od Brněnské ulice a nezletilému chodci tím chtěl či chtěla umožnit bezpečný přechod. Po střetu měl podle zjištěných skutečností přijet k nezletilému chodci muž v černém osobním autě s ženou ve věku cca 40 let, kteří uvedli, že celou situaci mají nahranou na kameře. Všichni uvedení místo opustili a není k nim žádného dalšího poznatku,“ dodala tisková mluvčí.

Místo nehody, archiv Policie ČR

Policisté se obrací na případné svědky, zejména důležité je svědectví řidiče či řidičky zastavující před přechodem pro chodce ve směru od Brněnské ulice v době události. „Může přinést důležité informace v šetřené dopravní nehodě, žádáme aby se přihlásil/a. Stejně jako muž a žena s kamerovým záznamem mohou přinést taktéž důležité informace. Prosíme je, aby kontaktovali linku 158. Kdokoliv může přinést informace k této události nechť se také přihlásí.

Dále se obracíme na všechny řidiče – zejména ty, kteří by mohli poskytnout záznam z palubních kamer, či osoby kteří se pohybovali daným úsekem pozemní komunikace v čase události, bez ohledu na skutečnost, zda nehodu viděli nebo ne. Jejich případná výpověď může přinést důležité skutečnosti v prověřování dopravní nehody,“ uzavřela Dana Čírtková.

Případní svědci by se měli ozvat na linku158 nebo na telefon dopravního inspektorátu Třebíč – 974 277 263, 974 277 251, mobil: 606 831 122 nebo e-mail martin.sarkany@pcr.cz.

  • Facebook
  • Twitter