Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté, hasiči a zdravotníci cvičili zásah u Devíti Skal

/
/
/
383 ZobrazeníV lokalitě Devět Skal v katastrálním území Svratky na Žďársku se v sobotu 22. října uskutečnilo námětové cvičení policistů, zdravotníků a hasičů zaměřené na pátrání po ztracených a pohřešovaných osobách.

Cvičení se uskutečnilo v rámci prověření součinnosti a koordinace složek integrovaného záchranného systému. „Sobotnío cvičení se zúčastnili policisté z obvodního oddělení Nové Město na Moravě a dobrovolní hasiči z SDH Svratka, SDH Herálec, SDH Křižánky a SDH Chlumětín. Do pátrací akce se zapojil také Martin Jakubše, atestovaný psovod se speciálně vycvičeným psem – belgickým ovčákem Duckem – ze Svazu záchranných brigád kynologů České republiky.

Pátrání po ztracených osobách, zejména v rekreačních oblastech, lesních nebo obtížně přístupných terénech je pro pátrací týmy vždy velmi náročné, proto je důležité procvičit si vzájemnou koordinaci.  I v letošním roce jsme na Vysočině pátrali po několika ztracených osobách, nejčastěji po starších lidech, kteří vyrazili do lesa na houby, ztratili orientaci a nedokázali najít sami cestu zpět. Všechny letošní pátrací akce naštěstí dopadly dobře,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter