Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté dohlíželi na provoz na dálnici D1 na Vysočině

/
/
/
428 ZobrazeníV pět hodin odpoledne skončila na dálnici D1 na Vysočině dopravně bezpečnostní akce, která se zaměřila na kontrolu chování účastníků silničního provozu na dálnici D1. Policisté do akce nasadili tři služební vozy Škoda Superb, které jsou vybaveny radarem a jsou určeny především pro skrytý dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

„S postupným uvolňováním krizových opatření Covid-19 se začíná zvyšovat intenzita provozu, což je patrné zejména na dálnici D1. Policisté se proto zaměřili na kontrolu dodržování nejvyšší dovolené rychlosti zejména v modernizovaných úsecích, kde je povolena nejvyšší povolená rychlost 80 kilometrů v hodině a provoz je veden v jednom jízdním páse v režimu 2+2 jízdní pruhy v každém směru jízdy.

Policisté se zaměřili na dodržování povolené rychlosti a chování řidičů během jízda, foto: Policie ČR


Kontrolovali také řidičů, zdali se při jízdě plně věnují řízení a například nedrží v ruce hovorové zařízení nebo nepracují například s tabletem. Kromě toho jsme kontrolovali dodržování ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany řidičů nákladních vozidel, zdali neporušují zákazy předjíždění v místech, kde jim to zakazuje dopravní značka. Policistům v rychlých superbech pomáhali ještě čtyři kolegové na policejním motocyklu. Ti se zaměřovali zejména na chování řidičů v uzavírkách, kde je pro dohled nad chováním řidičů policejní motocykl velmi účinným prostředkem,“ vysvětlila Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Někteří řidiči za své chování museli zaplatit pokuty na místě, foto: Policie ČR

Podle jejích informací jeden z řidičů nákladního vozu za jízdy telefonoval a navíc měl poškozené čelní sklo přímo v zorném poli řidiče. Další řidič osobního auta projížděl v úseku, kde je povolená rychlost 130 km/h rychlostí 164 km/h. Policisté oběma mužům podle slov Dana Čírtkové uložili pokutu v příkazním řízení.

  • Facebook
  • Twitter