Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podzimní knižní veletrh opět nabídne setkání s desítkami spisovatelů a spisovatelek

/
/
/
669 ZobrazeníPo delší pauze se na Podzimní knižní veletrh vrací se svým novým románem Bílá voda spisovatelka Kateřina Tučková, tradičně nebude chybět například Michal Viewegh, Irena Obermannová nebo Alena Mornštajnová. Návštěvníci Krajské knihovny Vysočiny a sousedních prostor Kulturního domu Ostrov se mohou těšit i na další autorská čtení, besedy a autogramiády.

S novou knihou přichází také ředitelka knižního veletrhu a spisovatelka Markéta Hejkalová, která každoročně připravuje veletrh tematicky zamřený. „Téma či motto veletrhu letos zní Hledání normálního světa. Napadlo mě hned po loňském ročníku, ale tehdy jsem tím normálním světem myslela svět a veletrh bez covidu, bez roušek, bez certifikátů…
Na konci února ovšem Rusko napadlo Ukrajinu a normální svět se vzdálil do nedohledna. Veletrh se snaží aspoň trochu připomenout, jak je důležité Ukrajinu podporovat. Český PEN klub spolu s Krajskou knihovnou Vysočiny pořádají na stánku PEN klubu autorský prodej pro Ukrajinu – autoři věnují knihy, budou je sami prodávat a výtěžek pošleme ukrajinským spisovatelům, aby i za války mohly vznikat knížky. Velkou radost mám z toho, že v rámci autorského prodeje bude také pokřtěna kniha Ukrajinské pohádky. Kdysi ji přeložila moje máma Hana Pražáková a Albatros ji teď znovu vydal.“

Markéta Hejkalová při rozhovoru o kavárně nad prodejnou U Hejkalů v průběhu letní žurnalistické školy, archiv Vysočina-news.cz


Letošní ročník je také zajímavý tím, že se ho účastní velká většina autorek, z nichž řada přichází stejně jako Kateřina Tučková s novými knihami. „Převaha spisovatelek neznamená, že veletrh se stává feministickou nebo dokonce protimužskou akcí. Částečně to vyjadřuje situaci v současné české literatuře, kdy ženy hrají opravdu velkou roli, jejich knihy jsou čtené a žádané a kritika se na ně přestává dívat skrz prsty jako na ženské psaní – aspoň doufám. Několik spisovatelek – například Alena Mornštajnová, Lidmila Kábrtová, Kateřina Tučková nebo Irena Obermannová – jsou moje kamarádky a já jsem moc ráda, že na veletrhu budou,“ vysvětluje Markéta Hejkalová, pro kterou je každoroční víkendové setkání s knihou vyvrcholením celoroční práce, ale jak sama říká, mnoho besed a čtení, kterých by se ráda zúčastnila, nestihne. „Já se těším na křest nového románu Petry Dvořákové Zahrada, a hlavně na ten román samotný, až si ho po veletrhu v klidu přečtu. A také na uvedení mé nové knížky Dům pod náměstím, kterou pokřtí Alena Mornštajnová a Miloš Vystrčil. Ale já moc programů při veletrhu nestíhám, proto se hlavně těším na setkání s milými kolegy a přáteli – nakladateli, spisovateli, novináři, knihovníky – s nimiž se celý rok nevidím a potkáváme se právě na veletrhu,“ uzavírá ředitelka Podzimního knižního veletrhu, jehož brány se po dvaatřicáté otevřou v pátek 14. října v 10.00 a až do soboty 15. října čeká na návštěvníky program autorských čtení, besed se spisovateli a spisovatelkami, ale také autogramiády.

Program 32. Podzimního knižního veletrhu (aktuální program na www.hejkal.cz)

14. a 15. října 2022 Kulturní dům Ostrov a Krajská knihovna Vysočiny Havlíčkův Brod

Čtvrtek 13. října

20.00 Koncert britské kapely Praying Mantis, support Hairy Groupies. Klub Oko.
Bližší informace a rezervace vstupenek Petr Kletečka, tel. 602 567 728, kletecka@thb.cz

Pátek 14. října

10.00 Zahájení 32. Podzimního knižního veletrhu a úvodní tisková konference. Předseda Senátu Miloš Vystrčil, spisovatelka Alena Mornštajnová, starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl, ředitelka Krajské knihovny Vysočiny Jitka Hladíková,  ředitel Tiskáren Havlíčkův Brod, a. s., Petr Kletečka, nakladatelka Lucie Řehoříková (Větrné mlýny), místopředseda České astronomické společnosti Pavel Suchan a ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová. Moderuje Milan Pilař. Schody Krajské knihovny Vysočiny.

10.30 Míša Šerá: Nebojte se komiksu aneb jak na komiks v knihovně a ve škole. Přednáška pro učitele, knihovníky a rodiče malých čtenářů o tom, jak je komiksy mohou pomoct rozečíst. Pořádá komiksové nakladatelství CREW ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny. Posluchači získají nejen mnoho informací, ale i komiksové balíčky.

10.45 Na vlnách s Petrem Voldánem. Besedu s oblíbeným autorem a rozhlasovým reportérem pořádá nakladatelství Jota v salonku 1.

11.00 Markéta Hejkalová: Dům pod náměstím. Novou knihu a audioknihu (kterou čte Miroslav Táborský a Veronika Lazorčáková) pokřtí Alena Mornštajnová a Miloš Vystrčil. Pořádá nakladatelství Host a OneHotBook na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

11.30 Ivana Dostálová: Freddie a Fifi v Mezisvětě. Besedu o dětské knize pořádá nakladatelství Jonathan Livingston ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

11.30 Jan Zrzavý. Pořádá Jitka Měřínská/Společnost Jana Zrzavého v salonku 1.

11.30 Jarka Rozsypalová-Vykoupilová: Babské rady na celý rok.  Autogramiáda knihy s množstvím jedinečných řešení pro situace každodenního života. Stánek Radiožurnálu, č. 10 v předsálí.

11.45 Danuše Nerudová: Máte na víc #jensedomluvit. Beseda o knize v salonku 2.

12.00 Vojtěch Vacek a další laureáti Ceny Jiřího Ortena. Pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

12.00 Zahájení autorského prodeje pro Ukrajinu. Ředitelka Krajské knihovny Vysočiny Jitka Hladíková, spisovatelka Lidmila Kábrtová, předsedkyně Českého centra PEN klubu Markéta Mališová, spisovatelka Alena Mornštajnová, předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil a ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová.  Pořádá České centrum PEN klubu, Krajská knihovna Vysočiny a Podzimní knižní veletrh za podpory nakladatelství Host, Albatros a Hejkal na stánku PEN klubu – číslo 103 v prvním patře. Výtěžek bude věnován ukrajinskému PEN klubu na pomoc spisovatelům z okupovaných a válkou postižených území.

12.15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Mališová a Petr Voldán. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12.15 Veronika Valíková: Češtinářky. Představení románu z prostředí elitního gymnázia, autorské čtení, beseda o literatuře ve školách. Albatros-Motto v salonku 1.

12.30 Proleťte se s CBS Nakladatelstvím a vyhrajte knihy „z nebe“.
Beseda s pilotem a fotografem CBS Flying Teamu o práci na knihách leteckých fotografií a poznávací soutěž (nejen) pro cestovatele o knihy z edice Česko z nebe. Křest knihy Čarovné Žďárské vrchy. Představení 100. knihy z edice Česko z nebe – programový ředitel agentury Dobrý den Ing. Josef Vaněk. Ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

12.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Petr Bobek. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12.30 Petr Šámal: Ženy za mřížemi. Besedu o připravované mimořádné knize pořádá nakladatelství Epocha v salonku 2.

12.45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Aleš Palán. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.00 Sari gelin. Editorky Ivana Bozděchová a Klára Choulíková představí výbor z moderní ázerbájdžánské povídkové tvorby, který vypovídá o životě vzdálené a exotické kavkazské země. Pořádá nakladatelství Karolinum na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

13.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Eva Hauserová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.00 Pavel Hénik: Krátká autorská čtení. Pořádá nakladatelství PelMel knihy v salonku 1.

13.15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Ivana Dostálová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.15 Suzanne Renaud, Bohuslav Reynek: První sníh. Představení knihy vydané Památníkem národního písemnictví a prezentace souboru pohledů současného Petrkova od fotografa Roberta Tichého spolu s představením dění v Česko-francouzském kulturním centru Petrkov. V v salonku 2.

13.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Kateřina Tučková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.30 Besedník. Martina Košanová z Národní knihovny ČR představuje portál propojující autory, knihovny a školy. Sál Krajské knihovny Vysočiny.

13.45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Martina Mouseová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.45 Markéta Vítková, Michaela Míkovcová: Maruška a motýli. Představení knihy pro děti, hraní, tvoření. Pořádá Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko v salonku 1.

14.00 Tradiční setkání s Ivanem Krausem na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

14.00 Kateřina Tučková: Bílá Voda. Autorské čtení z nového románu pořádá nakladatelství Host v salonku 2.

14.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Irena Obermannová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14.15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Ivana Bozděchová a Klára Choulíková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14.30 80. výročí operace Anthropoid a největší popravy českých vlastenců v KT Mauthausen. Beseda s Ing. Vlastislavem Janíkem, ředitelem Oblastního muzea Praha-východ, významným odborníkem na období heydrichiády, autorem knihy Mauthausen – konečná stanice (a jiných).

Pořádá Centrum české historie v salonku 1.

14.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Bronislava Volková a Filadelfo Giuliano. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14.45 Irena Obermannová: Přítelkyně. Autorské čtení z horké novinky v salonku 2.

14.50 Kateřina Tučková: Bílá Voda. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

15.00 Křest pamětního diáře Tiskárny Havlíčkův Brod a.s. 1992 – 2022. Na stánku THB, číslo 85 v hlavním sále.

15.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Arnošt Vašíček. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15.15 Karel Pecka: Pasáž. O nově vydané knize hovoří ilustrátor Jiří Slíva a vydavatel Daniel Pagáč. Pořádá nakladatelství Nemohujinak.cz v salonku 1.

15.15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Pavel Hénik. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15.30 Alena Mornštajnová. Besedu s oblíbenou českou spisovatelkou pořádá nakladatelství Host ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

15.30 Filadelfo Giuliano. Eratin pohled mezi Itálií a Českem. Italsko-český básník v salonku 2.

15.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Knihy Ludmily Klukanové prodává  Petr Klukan. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15.45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Ivan Kraus. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16.00 Literární TALENT ROKU 2022. Nové literární ocenění, s nímž přichází literární agentura MÁM TALENT ve spolupráci s MÁM TALENT nakladatelstvím. Cílem je upozornit na výrazný literární talent a napomoci vydání rukopisu, za který autor ocenění získal. Pořádá nakladatelství a agentura Mám talent v salonku 1.

16.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Lukášková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16.15 Martina Mouseová: Divokérokle a další příběhy. Autorské čtení z knihy tří tajemných novel odehrávajících se v podhůří Železných hor. Tři vylosovaní posluchači knihu získají. V salonku 2.

16.15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Jiří Slíva. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16.30 Irena Dousková: Konec dobrý. Čtení oblíbené autorky z knihy, nominované na Magnesii Literu, pořádá Druhé město ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

16.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Iva Pecháčková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16.45 Arnošt Vašíček: Operace sfinga. Populární autor představuje svou novou napínavou knihu o zločinech s puncem nadpřirozena, které neměly být nikdy zveřejněny. Pořádá nakladatelství Mystery Film v salonku 1.

16.45 Alena Mornštajnová. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

17.00 Markéta Lukášková: Co vás v dějáku nenaučili. České dějiny, jak je neznáte. Propaganda, atentáty, útěky ze země. Oblíbená autorka během besedy o své novince ukáže českou historii z nečekaných úhlů. Pořádá nakladatelství Albatros na Schodech Krajské knihovny Vysočiny. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Marie Sabolová.

17.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Lidmila Kábrtová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

17.00 Jubilejní dvacáté udílení ceny Littera Astronomica a přednáška laureátky Jany Žďárské. Pořádá Česká astronomická společnost v salonku 2.

17.00 Autogramiáda členů kapely Flamengo Reunion Session na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s..

17.30 Miloš Doležal: 1945: Léto běsů. Besedu s oblíbeným autorem pořádá nakladatelství Host v salonku 1.

17.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Alena Mornštajnová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

18.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Irena Dousková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

18.30 Miloš Doležal: 1945: Léto běsů. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

19.00 Uzavření výstavních prostor.

20.00 Večer nejkrásnějších knih a jejich tvůrkyň a tvůrců. Předávání ceny Města Havlíčkova Brodu a knihkupectví Kanzelsberger, a. s., (starosta Jan Tecl a knihkupec Jan Kanzelsberger), Kraje Vysočina (hejtman Vítězslav Schrek) a Tiskáren Havlíčkův Brod, a. s., (ředitel Petr Kletečka) za nejkrásnější knihy veletrhu. Pro autory, nakladatele a další zvané hosty.

21.00 Rock for Book. Kuře v hodinkách 50 let tour. Koncert kapely Flamengo reunion session. Klub Oko, Smetanovo nám. 30.

Bližší informace a rezervace vstupenek Petr Kletečka, tel. 602 567 728, kletecka@thb.cz

Sobota 15. října

9.00 Začátek 2. dne 32. Podzimního knižního veletrhu.

9.00 Zdena Bratršovská a František Hrdlička: Šprýmy s/z rýmy 2 a Markéta za školou. Autorská dvojice představuje soubor limericků a poutavé příběhy desetileté dívky z 50. a 60. let. V salonku 1.

9.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Hejkalová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

9.15 Cena Františka Drašnera. Pořádá Okrašlovací spolek Budoucnost v salonku 2.

9.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Bořek Slezáček. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

9.45 Lidmila Kábrtová: Čekání na spoušť. Autorské čtení pořádá nakladatelství Host v salonku 1.

10.00 Dr. Hans Heiss: Karel Havlíček Borovský a jeho význam pro současný Brixen. Přednáška na Schodech Krajské knihovny Vysočiny. Uvádí a z němčiny do češtiny tlumočí Jana Fischerová. Pořádá Podzimní knižní veletrh s podporou města Havlíčkova Brodu.

10.00 Bořek Slezáček: Kéž bys tu byla. Známý herec ve své povídkové prvotině servíruje stylový koktejl v žánru komediálního dramatu alias dramedy. Pořádá nakladatelství Albatros v salonku 2. Moderuje absolvent Letní žurnalistické školy David Vařílek.

10.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Zdena Bratršovská a František Hrdlička. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

10.00 Danka Šárková: Alenka a Krakonošova obora. Křest knihy na stánku nakladatelství Anahita, č. 102 v prvním patře.

10.00 Josef Prokop. Autogramiáda autora historických románů u stánku Fortuna Libri, č. 60 v hlavním sále.

10.30 Mgr. Jiří Just, Th.D: In monte Oliveti. Litomyšl a knižní kultura Jednoty bratrské v 16. století. Představení mimořádné knihy o bratrské tiskařské dílně Petra Olivetského z Olivetu působící v Litomyšli již na počátku 16. století. Pořádá Historický ústav v salonku 1. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Emma Pohořelá.

10.30 Miloš Urban: Továrna na maso. Představení nové knihy pořádá Argo ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

10.30 Lidmila Kábrtová. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

10.30 Křest knihy Hany Pražákové Ukrajinské pohádky. Knihu pokřtí senátorka Miroslava Němcová, 10 výtisků věnuje nakladatelství Albatros. Stánek Českého rozhlasu Vysočina proti vchodu.

10.30 Danka Šárková, Dušan Štraus: Krkonoše, seznamte se. Křest knihy na stánku nakladatelství Anahita, č. 102 v prvním patře.

10.45 Lenka Šíková a Jan Marek Šík: Trojice. Uvedení druhého dílu fantasy trilogie mladé české autorské dvojice. Pořádá nakladatelství Host v salonku 2.

11.00 Tradiční setkání s Michalem Vieweghem na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

11.00 Vlasta Baránková, Jiří Žáček: Nejmilejší pohádky. Autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc-Švarc, č. 74 v hlavním sále.

11.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Josef Mlejnek. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

11.00 Křest knihy Finanční účetnictví a oslava 20 let spolupráce THB s Ing. Pavlem Štohlem. Na stánku THB, č. 85 v hlavním sále.

11.15 Filozofický workshop. Pořádá nakladatelství Pink Box v salonku 1.

11.15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Vítková a Michaela Míkovcová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

11.30 Lenka Šíková, Jan Marek Šík: Trojice. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

11.30 Ondřej Hübl: Opona. Besedu s autorem skvělého thrilleru o propadu do komunismu pořádá Druhé město v salonku 2.

11.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Dora Čechova. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

11.30 Míla Doleželová. Knihu o malířce monumentálních pláten představuje Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress v sále Krajské knihovny Vysočiny.

11.30 Denis Perišič: 105 roků samoty. Autogramiáda a prezentace básní v próze chorvatského autora. Pořádá nakladatelství Altenberg u stánku Českého rozhlasu Vysočina proti hlavnímu vchodu.

11.45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Zdeněk Jančařík. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12.00 Lucie Bechynková: Opravdové zločiny II. Vaše oblíbená noční můra. Besedu se spoluzakladatelkou podcastu Opravdové zločiny a knižních bestsellerů, které podle něj vznikly, pořádá nakladatelství Albatros na Schodech Krajské knihovny Vysočiny. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Marie Sabolová.

12.00 Jiří Pokorný: Od Atlantiku k Pacifiku. Představení nového cestopisu pořádá Jirkovo nakladatelství v salonku 1. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Gabriela Tomečková.

12.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Lenka Šíková a Jan Marek Šík. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12.15 Zdeněk Jančařík: Žena ať v církvi promluví. Besedu s autorem pořádá nakladatelství Portál v salonku 2.

12:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Miroslav Karas. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12.30 Martin Patřičný: Puberťačka vypráví o svém „učiteli“ dřeva. Jak se dá číst ve dřevě. Letokruhy? Na pařezu? Dřevo se nevyrábí, rostlo! Bude i kytara? Velký sál Krajské knihovny Vysočiny.

12.45 Dora Čechova: Ženy, které potřebují muže. Autorské čtení v salonku 1.

13.00 Doc. PhDr. Zlatica Zudová-Lešková, CSc: Za Reinharda Heydricha. Po Reinhardu Heydrichovi. Atentát na zastupujícího říšského protektora Heydricha dodnes patří mezi zásadní okamžiky našich dějin. Přijďte si poslechnout vyprávění o knize, jež na tento mezník našeho odboje přináší nový pohled. Pořádá Historický ústav v salonku 2. Moderuje absolvent Letní žurnalistické školy David Vařílek.

13.00 Irena Obermannová: Přítelkyně. Autorské čtení z horké novinky na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

13.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Michal Vrba. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Petra Dvořáková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.30 Miroslav Karas. A odkud bych asi tak byl? Besedu s dlouholetým zpravodajem České televize v Polsku, Rusku a na Ukrajině pořádá nakladatelství Albatros ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

13.30 Karel Hvížďala: Chvění je naděje.  Deníkové záznamy od března 2021 do února 2022 známého novináře a esejisty zachycují jeho niterné úvahy a vzpomínky na pozadí domácích i světových událostí, eskalujících směrem k fatálnímu napadení Ukrajiny Ruskem. Pořádá Karolinum a Novela bohemica v salonku 1.

13.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Lucie Bechynková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13.30 Markéta Hejkalová: Dům pod náměstím. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

13.45 Dinu Flamand + Mircea Dan Duta. Dva rumunští básníci česky v salonku 2.

14.00 Petra Dvořáková: Zahrada. Křest nové knihy oblíbené autorky pořádá nakladatelství Host na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

14.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Daniela Fischerová a Alena Müllerová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14.00 Vlasta Baránková, Jiří Žáček: Nejmilejší pohádky. Křest knižní noviny pořádá nakladatelství Šulc-Švarc u stánku ČR Vysočina proti vchodu.

14.00 Aleš Pitzmos podepisuje knihu o Lipnici nad Sázavou na stánku nakladatelství Carcosa, č. 145.

14.15 Podzimní knižní novinky z literární agentury MÁM TALENT. Představení knižních novinek, beseda s autory + čtení z připravovaných knih. V salonku 1.

14.30 Hra o trůny. Michala Marková, Richard Podaný a Petr Kotrle o překládání (nejen) fantasy, sci-fi a komiksů. Pořádá Obec překladatelů ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

14.30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Martin Patřičný. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14.30 Petr Hecht: Cimrmani. Prezentace knihy k 55 letům Divadla Járy Cimrmana, unikátní fotografie z posledních 25 let. Pořádá nakladatelství Hecht v salonku 2. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Jolana Tesárková.

14.30 Jiří Pokorný: Od Atlantiku k Pacifiku. Autogramiádu na stánku ČR Vysočina pořádá Jirkovo nakladatelství.

14.35 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Alice Horáčková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15.00 Petra Dvořáková: Zahrada. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

15.00 Alice Horáčková: Rozpůlený dům. Představení nové knihy pořádá Argo na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

15.00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Leona Šťávová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15.00 Martin Patřičný: Kus dřeva ze stromu. Pořad o dřevě znáte z televize. Nyní naživo v salonku 1.

15.00 Vlasta Baránková, Jiří Žáček: Nejmilejší pohádky. Autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc-Švarc, č. 74 v hlavním sále.

15.15 Mika Waltari: Válka o pravdu. Setkání a beseda s překladateli malé knihy s velkým tématem Terezií Duroňovou a Martinem Mokrým a autorkou předmluvy Markétou Hejkalovou. Uvádí ředitelka nakladatelství MUNIPRESS PhDr. Alena Mizerová. Pořádá Masarykova univerzita v salonku 2.

15.45 Ukončení autorského prodeje pro Ukrajinu. Pořádá České centrum PEN klubu, Krajská knihovna Vysočiny a Podzimní knižní veletrh na stánku PEN klubu. Oznámení výše tržby a její předání Lucii Řehoříkové z Větrných mlýnů, která peníze pošle ukrajinským spisovatelům v nouzi.

15.45 Ivo Skopal: Vykořenění. Autorské čtení a beseda. Salonek 1.

16.00 Ondrej Sokol: Jak jsem vozil Nory. Pozoruhodné nakladatelství z obýváku v Petržalce Eruditio v salonku 2.

16.00 Losování vstupenek a předávání cen. 2 velké kolekce knih po 5 000 Kč z knihkupectví Kanzelsberger, audioknihy v ceně 10 000 Kč z nakladatelství Tebenas, poukázka na zájezd v ceně 3 000 Kč od cestovní kanceláře M Tour a další knižní a jiné ceny. Na jevišti Kulturního domu Ostrov.

17:00 32. Podzimní knižní veletrh končí.

33. Podzimním knižním veletrhu 6. a 7. října 2023 v Havlíčkově Brodě.

  • Facebook
  • Twitter