Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podporovatelé Domácího hospice Vysočina objíždí Žďársko

/
/
/
483 ZobrazeníUž několikátým rokem vyjíždí dobrovolníci, zaměstnanci i sympatizanti Domácího hospice Vysočina na silnice Žďárska. Cílem akce Na kole pro Hospic je rozvést informační materiály o Hospici do 174 obcí Žďárska. Zapojí se i horolezec Radek Jaroš.

Cílem akce je rozvézt – ideálně na kole – obálky s informačními materiály Domácího hospice Vysočina do všech obcí s obecním úřadem na Žďársku. Uskutečnit tento cíl zásadním způsobem pomáhají dobrovolníci a veřejnost. Ze seznamu obcí si každý vybere ty své a potom sám, s rodinou či s partou přátel vyjede na kolo a obálky rozveze. Informační materiály se předávají buď přímo starostovi, či jinému zástupci obce, nebo se vhodí do schránky obecního úřadu. „Dobrovolníci nám z cest dělají foto i video dokumentaci, kterou pak zveřejňujeme na našich sociálních sítích. Díky tomu se nám hlásí další lidé, kteří mají zájem rozvážet,“ vysvětluje ředitel Hospice Petr Hradil. Rozvoz obálek by měl probíhat až do konce června.
V letošním roce se do akce opět aktivně zapojí i novoměstský rodák Radek Jaroš. „V rámci rekonvalescence po operaci kolene jsem si naplánoval tři trasy, ve kterých objedeme celkem 14 obcí,“ uvádí Radek Jaroš.
Zástupci obcí dostanou do svých rukou informace, jak může Hospic pomoci obyvatelům přímo u nich. Díky povaze služeb, které Hospic poskytuje, zajíždí i do těch nejmenších vísek po celém okrese. „Snažíme se touto akcí dosáhnout toho, aby co nejvíce obyvatel okresu vědělo, že existuje možnost, jak řešit vážnou nemoc svého blízkého v domácím prostředí,“ dodává ředitel. Na webových stránkách Hospice naleznete vyhodnocení minulého ročníku akce.

  • Facebook
  • Twitter