Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Počet akutních respiračních onemocnění na Vysočině od počátku roku roste

/
/
/
728 ZobrazeníKrajská hygienická stanice kraje Vysočina (KHSV) za první týden roku 2024 eviduje v regionu 1461 nových případů akutních respiračních onemocnění (ARI) v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Dochází tak k opětovnému růstu počtu hlášených případů.

Nejvíce nových případů je hlášeno na Žďársku, kde bylo hlášeno 2271/100 tisíc obyvatel, na Jihlavsku je nových případů 1387/100 tisíc obyvatel, na Pelhřimovsku 1267 a Havlíčkobrodsku 1256 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Nejnižší počet nově hlášených pacientů je na Třebíčsku 932 na 100 tisíc obyvatel.

„Po skončení vánočních prázdnin se opět ve všech věkových skupinách zvyšuje počet nově hlášených případů akutních respiračních onemocnění. K nejčastěji detekovaným virům patří SARS-CoV-2 a chřipka typu A,“ sděluje Hana Pavlasová, ředitelka Odboru protiepidemického KHSV. „Pacienti s ARI mají převážně lehčí průběh onemocnění. S těžším průběhem bývají v nemocnicích hospitalizováni starší pacienti seniorského věku s přidruženými chorobami,“ doplňuje Hana Pavlasová.

Podrobnější informace za jednotlivé týdny

  • Facebook
  • Twitter