Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Po důležitém vítězství v Liberci, čeká HB Ostrov Borussia Düsseldorf

/
/
/
462 ZobrazeníStolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod zvládli šlágr šestého extraligového kola, ve městě pod Ještědem porazili domácí SKST Liberec 3:2. Svěřenci trenéra Dmitrije Prokopcova po nečekaném klopýtnutí pražského El Niňa vedou tabulku o dva body před Havířovem. Na vedoucí HB Ostrov se může v neděli v případě vítězství bodově dotáhnout SKST Cheb, který hostí poslední Sokol PP Hradec Králové.

Liberečtí stolní tenisté ve středu doma porazili ambiciózní Havířov 3:1, v dobré formě se představili i v dnešním utkání s obhájcem mistrovského titulu. HB Ostrov začal pod Ještědem skvěle, po třísetových výhrách Tomáše Treglera nad Michalem Benešem a Pavla Širučka nad Jakubem Seibertem vedl brzy 2:0. Poté ale strůjce libereckého vítězství nad Havířovem Mohamed Shouman přehrál Tomáše Martinka ve čtyřech setech a snížil na 1:2. Další komplikace pro havlíčkobrodský tým přišla v následující dvouhře. Levoruký Michal Beneš v ní zaskočil Pavla Širučka a v pětisetovou partii vydřel druhý bod domácích. O vítězi zajímavého extraligového utkání rozhodla závěrečná dvouhra. Tomáš Tregler v souboji s Jakubem Seibertem neponechal nic náhodě, svého soupeře si zkušeně pohlídal a přidal vítězný bod HB Ostrov.

Dmitrij Prokopcov udílí rady Tomášovi Treglerovi v pátečním utkání v Liberci

Stolní tenisty teď čeká náročný program. Kromě extraligových zápasů se představí v nejprestižnější klubové soutěži Evropy v Lize mistrů. První utkání Skupiny A je na programu už v úterý 8. listopadu v Düsseldorfu. Úvodním soupeřem českého šampióna bude domácí Borussia, šestinásobný vítěz Ligy mistrů. Stolní tenisté HB Ostrov odcestují do Düsseldorfu v neděli brzy ráno, večer budou sledovat svého soupeře sledovat v bundesligovém utkání Borussie s Ochsenhausenem. V pondělí si svěřenci trenéra Dmitrije Prokopcova na Araqcourtu Německého reprezentačního centra poprvé zatrénují. Zápas Borussia Düsseldorf v. HB Ostrov se hraje v úterý 8. listopadu od 19.00. Havlíčkobrodské stolní tenisty přijede do dějiště utkání povzbudit autobus plný fanoušků, ostatní mohou zápas sledovat na ETTU.tv.

Extraliga mužů ve stolním tenise 2022/2023

6. kolo

SKST Liberec – HB Ostrov Havlíčkův Brod 2:3
Michal Beneš – Tomáš TREGLER 0:3 (-10, -7, -8), Jakub Seibert – Pavel ŠIRUČEK 0:3 (-4, -7, -6), Mohamed Shouman – Tomáš MARTINKO 3:1 (6, -9, 3, 7), Michal Beneš – Pavel ŠIRUČEK 3:2 (11, -5, -10, 9, 7), Jakub Seibert – Tomáš TREGLER 0:3 (-5, -8, -6).

  • Facebook
  • Twitter