Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pět tipů na podzimní fotografování na Vysočině

/
/
/
1898 ZobrazeníPodzim je nejen nejpestřejší, ale také nejmilejší období pro fotografy. Světlo není tak silné a kontrastní jako v létě. Slunce proráží žluté listy častěji a k čočce se dostává mnohem měkčí než v předchozích měsících. Podzim je čas, kdy se pořizuje obrovské množství skvělých fotografií – protože to podmínky umožňují a na Vysočině obzvlášť. Přinášíme tipy na pět úžasných míst.

Zelená hora
Vysočina – to jsou remízky, tůňky, aleje, ale i architektonická perly. Nádherné fotografie, které na vás dýchnou až mýtickou podzimní atmosféru, můžete vytvořit na Zelené hoře. Zde se nachází poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Kostel je unikátní tím, jakou podobu mu architekt Jan Blažej Santini dal – má podobu hvězdy. Při procházce prstencem okolo kostela se vám naskytne řada nádherných výhledů, které po vyvolání fotek oceníte. Ze zelené hory se můžete s fotoaparátem vypravit dolů okolo rybníka, kde najdete bývalý cisterciánský klášter, dnes zámek Kinských. Zámecká zahrada a dvorany jsou rovněž ideálním místem pro tvorbu krásných podzimních fotografií.

Sobíňov – zátiší u tůňky
Nedaleko Chotěboře se nachází malá obec Sobíňov. Najdete zde kostel, v jehož údolí protéká potok, na kterém je vytvořená tůňka lemovaná stromořadím. Focení temně modré oblohy a zelenožlutých travin v blízkosti této tůňky vytváří jedinečné kombinace. Z výsledných fotografií na vás dýchne klid a pohoda.

Zřícenina hradu Janštejn
Mezi obcemi Horní Dubenky a Nová ves na Pelhřimovsku se nachází zřícenina hradu Janštejn. Tato kulturní památka se nachází v krásné přírodě. Při podzimním zabarvení stromů vytvoříte jedinečné fotky plné barev. Hrad vznikl v roce 1315, ale v době husitských válek byl zbořen a zachovala se pouze dolní část věže a pozůstatky hradeb.

Telč
Pro ty, kdo rádi fotí nejen krajinu, ale i architektonické skvosty, je Telč to pravé místo. Telčské náměstí, které vytvořil Zachariáš z Hradce, je jedním z nejkrásnějších míst v České republice vůbec a tak se právem nachází na seznamu památek UNESCO. Procházkou dojdete k areálu gotického hradu a renesančního zámku. Nádherné zahrady a zajímavá stavba zámeckého skleníku přímo vybízejí k fotografování.

Mohelenská hadcová step
U Mohelenské přehrady se nachází Mohelenská hadcová step, která je jednou z nejpozoruhodnějších přírodních rezervací u nás. Na tomto mimořádném místě vznikají trpasličí formy více než 300 druhů rostlin. Díky dvěma naučným stezkám se zde můžete vypravit a vytvořit úchvatné fotky podzimní přírody. Rovněž zde najdete několik zajímavých zřícenin, vyhlídky či staré mlýny.

  • Facebook
  • Twitter