Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Oživlá keramika v třešťském muzeu

/
/
/
453 ZobrazeníV třešťském muzeu bude v pátek 25. června zahájena výstava Oživlá keramika, představuje keramiku z tvorby Boženky Herzové a je doplněna o knihy autora Zdeňka Hynka.

Výstava s názvem Oživlá keramika, která bude k vidění od 25. června do 10. září, představí dva autory – Boženku Herzovou a Zdeňka Hynka. Spojuje je nedaleký Batelov a skutečnost, že se oba věnují koníčku, který je naplňuje.

Boženka Herzová našla zálibu v keramice, stala se její velkou vášní. Začínala v batelovském keramickém kroužku, do kterého chodí i další místní ženy. Většinu svých výtvorů rozdá jako dárky. Tvorbě keramických výrobků se v současnosti už věnuje vážněji, zakoupila si vypalovací pec, a tak může tvořit i doma. Přesto však doufá, že činnost kroužku se znovu obnoví i kvůli příjemnému setkávání a výměně zkušeností.

Zdeněk Hynek miluje fotografování a psaní knih. Procestoval řadu zemí světa a pořizoval přitom fotografie pro katalogy cestovních kanceláří. Později se začal věnovat dějinám Batelova, odkud pochází. Zajímá se o historické fotografie, shromažďuje pověsti, píše básně. Na výstavě vám představíme některé z publikací, které vydal vlastním nákladem. Jedná se o básnické sbírky či pověsti z Batelova a okolí.

  • Facebook
  • Twitter