Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Oživená Praha: unikátní a méně známé památky

/
/
/
496 ZobrazeníPraha, často přеzdívaná jako srdce Evropy, je známá svým bohatým kulturním dědictvím a historickými památkami. Zatímco hlavní atrakce jako Pražský hrad, Staroměstské náměstí a Karlův most jsou nevyhnutelně plné turistů, existují i další, méně známé lokality, které nabízejí pohled na méně turistickou, ale neméně zajímavou Prahu.

Pro snadný přesun mezi českými městy, například na trase autobus plzeň praha, využijte služby webu infobus.eu/cz, kde si můžete pohodlně rezervovat a koupit lístky na všechny směry. Podívejme se na některé z méně známých, ale neméně fascinujících částí Prahy podrobněji.

Tajemné zákoutí Prahy

 • Petřínské sady: Tyto sady nejsou jen obyčejným parkem, ale místem s bohatou historií a kulturou. Zahrnují nejen známou Petřínskou rozhlednu, ale také Štefánikovu hvězdárnu a Strahovský klášter. Je to místo, kde si můžete v klidu vychutnat piknik nebo jednoduše relaxovat ve stínu stromů, zatímco město se točí kolem vás.
 • Vojanovy sady: Jsou to jedny z nejstarších veřejných zahrad v Praze. Zahrada je domovem pro několik druhů ptáků a koi kaprů ve velkém jezírku. Vojanovy sady jsou také známé svými květinovými záhony a historickými sochami, které dodávají tomuto místu jedinečný charakter.

Neobvyklé exkurze

 • Noční prohlídky: Pražský duchovní túry, které probíhají po setmění, nabízejí možnost prozkoumat méně známé, ale fascinující části města, jako je například židovské město. Průvodci vyprávějí místní legendy a pověsti, které dodávají tajemný rozměr noční Praze.
 • Kulinářské procházky: Tyto prohlídky nejsou jen o ochutnávkách. Jsou to plnohodnotné zážitky, které vás zavedou do místních kaváren, trhů a malých obchodů, kde můžete ochutnat vše od tradičního českého koláče až po moderní českou kuchyni.

Místní lahůdky

 • U Fleků: Pivnice, datovaná do roku 1499, nabízí nejen klasické české jídlo, ale i unikátní flekovské tmavé pivo, které se vaří pouze zde. Interiér U Fleků je plný historických relikvií, což přidává na autentičnosti.
 • Lokál Dlouhááá: Známý pro svou neformální atmosféru a důraz na kvalitu a čerstvost, Lokál je ideální místo pro ochutnávku pravého českého pivního kultury spolu s klasickými českými pokrmy, jako je svíčková nebo vepřové koleno.

Kulturní události

 • Pražské jaro: Tento slavný hudební festival přitahuje umělce z celého světa a nabízí širokou škálu koncertů od klasické hudby až po jazz a moderní skladby. Festival se koná každoročně v květnu a je významným kulturním událostí v Praze.
 • Signal Festival: Během tohoto festivalu se Praha proměňuje ve velkou galerii venkovního umění, kde se světelné instalace kombinují s historickými budovami a vytvářejí nezapomenutelné vizuální zážitky.

Historická místa s neobvyklou historií

 • Vyšehrad: Hrad, založený ve 10. století, nabízí nejen krásné výhledy na Vltavu, ale i tiché zákoutí, které poskytuje útočiště před městským shonem. Vyšehrad také hostí nádherný hřbitov, kde jsou pohřbeni mnozí významní Češi.
 • Staronová synagoga: Tento úchvatný památník českého židovského dědictví je nejen jednou z nejstarších stále fungujících synagog v Evropě, ale také místem, které je spojeno s mnoha legendami, včetně příběhů o Golemovi.

Tyto méně známé stránky Prahy nabízí autentický zážitek, který vám umožní prožít město zcela jinak. Každý z těchto míst a aktivit dodá vaší návštěvě hloubku a půvab, ať už jste zde poprvé, nebo se sem vracím, abyste objevili něco nového.

 • Facebook
 • Twitter