Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ortopedi z pelhřimovské nemocnice rozšířili portfolio operačních zákroků. Pacientům nahradili kloub palce ruky

/
/
/
1211 ZobrazeníPrvní tři operace totální náhrady kořenového kloubu palce ruky za využití náhrady TOUCH s duální mobilitou uskutečnili v úterý 25. května ortopedi z pelhřimovské nemocnice. Operace, které byly kvůli pandemii onemocnění Covid-19 přesunuty z letošního ledna na květen, proběhly u všech třech pacientů, jejichž věkový průměr je 55 let, bez komplikací. Nyní je čeká rekonvalescence s cílenou rehabilitací.


„Operace umělé náhrady CMC kloubu jsme v nemocnici prováděli poprvé. Rádi bychom, aby se tento zákrok u nás stal standardní operací, protože pacientů s artrózou palce ruky je poměrně hodně,“ sdělil primář ortopedického oddělení pelhřimovské nemocnice Jaroslav Letocha s tím, že operace tohoto typu trvá přibližně hodinu. „Totální náhrada kořenového kloubu palce ruky je většinou indikována při degenerativním postižení karpometakarpálního kloubu. Lidé v tomto stádiu trpí velkými bolestmi a mají omezenou funkci palce ruky,“ přiblížil primář Jaroslav Letocha.


Po operaci dostali pacienti sádrovou dlahu a následně začnou rehabilitovat. Po rekonvalescenci se jim vrátí veškerý rozsah pohybu v kloubu palce ruky, na který byli zvyklí. „Primárně je kloubní náhrada určena pro pacienty, kteří nemají tak velkou zátěž končetiny a je u nich dominantní potřeba jemné motoriky ruky než svalové síly,“ uzavřel primář ortopedického oddělení pelhřimovské nemocnice.

  • Facebook
  • Twitter