Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Originální likéry z Jihlavy, nejen dárek, ale pomoc druhým

/
/
/
1106 ZobrazeníJihlavský likér Mahlerovka, o kterém jsme psali před časem jako jedni z prvních, slaví v těchto dnech pět let od obnovení novodobé výroby. Kořeny tohoto oblíbeného likéru totiž sahají hluboko do minulosti, kdy se výrobě věnoval podnikavý otec světoznámého hudebního skladatele Gustava Mahlera.

Jmenoval se Bernard Mahler a likéry vyráběl na dvoře domu Znojemská 4 v Jihlavě, který je v současné době veřejnosti přístupný coby Dům Gustava Mahlera.
Jedná se o jemný staročeský nápoj s lehkou chutí lipového květu, bylinným podtónem a dlouhotrvající medovou dochutí. Na počátku byla vyráběna pouze varianta 30% nápoje, poté však bylo díky ochutnávkám zjištěno, že skvělá je i silnější verze 52% nazvaná Opus 52 v duchu propojení likéru s rodinou světoznámého hudebního skladatele. Dále se tak rozvíjí výroba historií prověřeného nápoje podle původní receptury.
Úplnou novinkou je Telčský likér – staročeský likér z nejjemnějších ingrediencí, prodchnutý nezaměnitelnou vůní vanilky s letmým náznakem nahořklého podtónu horských bylin. Zajímavostí je, že Telčský likér je plněn do lahví, které svým tvarem evokují návaznost na historickou dlažbu telčských ulic.

Společnost HAYSIDE CZ, s. r. o, která celou tuto rodinu likérů vyrábí, rovněž založila nadační fond SPIRIT HELP, aby mohla z prodejů likéru přispívat vážně nemocným dětem. Každý zákazník tak koupí likéru získá nejenom originální dárek, ale také pomůže dobré věci.

  • Facebook
  • Twitter