Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilý řidič řídil na Jihlavsku autobus, policisté hledají cestující

/
/
/
256 ZobrazeníVe čtvrtek 15. února řídil osmačtyřicetiletý muž před šestou hodinou ráno linkový autobus ve směru od Kamenice, Kamenička na Jihlava, přes obce Bítovčice, Luka nad Jihlavou a Velký Beranov. Policisté se obracejí na občany se žádostí o spolupráci při prověřování případu a žádají osoby, které autobusem jely, aby se přihlásily na linku 158.

„Řidič jel podezřele pomalu, nezastavoval na předem určených zastávkách a u cestujících vzbudil řidič podezření, že je pod vlivem návykové látky. Kontaktovali proto provozovatele dopravy a po přijetí stížností ze strany cestujících byla následně provedena kontrola řidiče. Dechová zkouška provedená zástupcem dopravní společnosti u řidiče ukázala hodnotu přes tři promile alkoholu. Opilý řidič v další jízdě už nesměl pokračovat,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Oznámení přijali policisté s větším zpožděním a nemohli tak zjistit cestující, kteří v autobuse jeli. „Případ začali ihned prověřovat, prováděli šetření za účelem shromáždění důkazních prostředků. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter