Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Od půlnoci kontrolují policisté pohyb obyvatel Vysočiny, problémy nezaznamenali

/
/
/
451 ZobrazeníPolicisté na Vysočině kontrolují aktuálně platná opatření, která se týkají volného pohybu osob mezi okresy už od půlnoci z neděle 28. února na pondělí 1. března. Na řadě míst jim od úterý 2. března pomůžou dvě stovky vojáků a celníků.

„Na pondělí 1. března máme k dispozici ve službě 350 policistů, které od zítřka posílí pro účel výkonu kontrol celkem zhruba dvě stovky vojáků Armády České republiky a Celní správy České republiky. Budou sloužit ve společných hlídkách s našimi policisty. Na Vysočině máme vytipováno několik desítek stanovišť, kde budou policisté kontrolovat dodržování opatření. Zejména u dálnice D1 a na všech hlavních silničních tazích budeme mít stálá stanoviště. Jde zejména o místa, kde se nacházejí hranice mezi okresy, případně hranice mezi kraji. Policisté mají k dispozici vytištěné také některé formuláře, které jsou schopni na místě poskytnout občanům v případě, kdyby je neměli v danou chvíli k dispozici, aby si je mohli na místě vyplnit,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.


Současně s kontrolami volného pohybu osob mezi okresy kontrolují policisté také dodržování všech dalších platných krizových a mimořádných opatření – nošení respirátorů, uzavřené provozovny.
„V rámci dnešních kontrol jsme se zatím nesetkali s žádnými zásadními problémy. Chtěli bychom proto touto cestou poděkovat veřejnosti za to, že nastavená pravidla volného pohybu osob respektují a nesnaží se je obcházet,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter