Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Od pondělí budou hasiči vypomáhat v novoměstské nemocnici

/
/
/
488 ZobrazeníNemocnice v Novém Městě na Moravě řeší v současnosti také nedostatek zdravotnického personálu. V pátek 15. ledna dopoledne požádalo vedení nemocnice o pomoc ředitele profesionálních hasičů na Vysočině Jiřího Němce, ten žádosti vyhověl.

„Od pondělí 18. ledna začnou čtyři příslušníci územního odboru Žďár nad Sázavou vypomáhat na oddělení Covid. Počet příslušníků nemusí být ještě konečný. O navýšení počtu hasičů jedná Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina s ředitelkou nemocnice Věrou Palečkovou,“ uvedla Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině s tím, že budou hasiči rozděleni do dvou směn a v nepřetržitém provozu budou vypomáhat až do konce ledna. První dva hasiči nastoupí v sedm ráno a směna jim bude končit v sedm v podvečer. V tu chvíli je vystřídají další dva hasiči, kteří budou pomáhat do sedmé hodiny ranní.

V pondělí na hasiče čeká vyřízení nutných administrativních úkonů, jako je například povinné školení bezpečnosti práce. „Pomoc hasičů bude nezdravotnická tak, jako tomu je v pelhřimovské nemocnici, kde 21 hasičů rozvržených do směn pomáhá od úterý 12. ledna na ARU, urgentním příjmu a lůžkových odděleních COVID zóny. Hasiči budou asistovat při hygienické péči pacientů, při polohování nebo při podávání stravy,“ dodala tisková mluvčí.

Úvodní foto: Na jaře pomáhali hasiči z Havlíčkova Brodu v břevnickém domově pro seniory, archiv HZS Kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter