Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Očkování proti covid-19 přímo na pracovišti ČEZ využily desítky zájemců

/
/
/
449 ZobrazeníPoprvé měli včera zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany i dodavatelé možnost nechat se naočkovat přímo na pracovišti ČEZ vakcínou proti nemoci covid-19. Mimořádnou příležitost využilo hned 73 zájemců, kteří si předem vybrali jednu ze tří druhů očkovacích vakcín. Další očkování proběhne v Dukovanech 20. října.

Možnost výběru očkovací vakcíny Johnson & Johnson, Moderna nebo Pfizer a její aplikace přímo na pracovišti byly hlavní motivací pro více jak sedmdesátku zájemců, kteří se nechali v úterý očkovat přímo v Jaderné elektrárně Dukovany proti nemoci covid-19. Očkování probíhalo od ranních 5.30 do 19.00. Čas byl zvolen tak, aby zaměstnanci mohli využít očkování už při odchodu z noční směny nebo před nástupem do práce i v jejím průběhu.

„Na očkování jsem se jako pracovník kritické infrastruktury registroval už v květnu, ale v uvedený termín jsem se nakonec nemohl dostavit. Uvítal jsem proto možnost očkování přímo v práci a ocenil možnost výběru očkovací vakcíny, kterou jsem si nechal doporučit od známých,“ popisuje důvody přihlášení jeden z očkovaných Michal Horák, projektový manažer ČEZ.

Hlavním cílem bylo, podle ředitele Jaderné elektrárny Dukovany, Romana Havlína, ještě více posílit míru proočkovanosti, která v obou jaderných elektrárnách přesahuje 70 %, před blížícími se odstávkami pro výměnu paliva. Denně do elektrárny vstupuje v průměru kolem 1 500 osob a v průběhu odstávek je tento počet až dvojnásobný.

V obou jaderných elektrárnách stále platí řada ochranných preventivních opatření. Vedle povinnosti nošení ochrany dýchacích cest v určených prostorách, používání desinfekce nebo měření teploty při každém vstupu do elektrárny, zde, ve vybrané dny, provádí testování osob.

  • Facebook
  • Twitter