Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Obrazy lidí s roztroušenou sklerózou dorazily do Žďáru

/
/
/
247 ZobrazeníDesítky obrazů, fotografií a rukodělných výrobků od pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) jsou k vidění v Knihovně Matěje Josefa Sychry ve Žďáru nad Sázavou. Výstavu s názvem Cesta za duhou včera na slavnostní vernisáži představil místní spolek ROSKA Žďár nad Sázavou s Nadačním fondem IMPULS.


Kromě organizátorů na ni dorazily desítky pacientů s roztroušenou sklerózou včetně autorů vystavených děl. Akce se zúčastnila také lékařka se studentkami medicíny a pro návštěvníky byl připravený i doprovodný program, jehož součástí byla arteterapie a workshop.

Návštěvníci si prohlíží vítězný obrázek soutěže Rozsviťme Českou republiku, ve které děti malovaly na podporu nemocných 

„Lidé s RS statečně bojují se svou nevyléčitelnou nemocí, snaží se žít stejně jako zdraví. K tomu všemu pomáhá nejenom léčba, ale i tvoření. Pacienti malují, fotí, modelují a svá díla každoročně představují na výstavě Cesta za duhou. Ta se letos poprvé koná mimo Prahu – 21. ročník hostí právě Žďár nad Sázavou,“ řekla na vernisáži Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS.

 Součástí vernisáže byl i workshop, na kterém si návštěvníci procvičili jemnou motoriku

Výstava Cesta za duhou ve Žďáru nad Sázavou navázala na mezinárodní putovní výstavu Roztroušená krása. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo do Žďáru dostat obě výstavy. Nemocných s roztroušenou sklerózou mezi námi žije spousta a mnohdy o nich ani nevíme. Proto je důležité na tuto nemoc upozorňovat,“ zdůraznil Ivo Veselý z pobočného spolku Unie ROSKA, ROSKA Žďár nad Sázavou. Umělecká díla pacientů si mohou návštěvníci prohlédnout v Knihovně Matěje Josefa Sychry do konce října, denně kromě neděle. Na výstavě jsou k vidění i vítězné obrázky dětí ze soutěže Rozsviťme Českou republiku, které malují na podporu nemocných.
V Česku v současné době trpí roztroušenou sklerózou více než 22 000 lidí a každoročně jich přibývá přes 700.

  • Facebook
  • Twitter