Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Oblastní charita Jihlava obdržela třicet respirátorů

/
/
/
504 ZobrazeníRespirátory v hodnotě téměř třiceti tisíc korun darovala bankovní instituce J&T Banka statutárnímu městu Jihlava, které je předalo k užívání Oblastní charitě Jihlava.

Předání respirátorů z rukou předsedy představenstva Okresní hospodářské komory a zastupitele města Jihlavy Jaroslava Huňáčka proběhlo za účasti náměstka primátorky Petra Ryšky a ředitelky Oblastní charity Hany Fexové v úterý 4. srpna. Sponzorský dar od společnosti J&T Banka obsahoval 30 respirátorů se stupněm ochrany ekvivalentním FFP3, z nichž jeden lze pořídit přibližně za 900,- Kč.

„Říkali jsme si, že by se u nás tolik kvalitních respirátorů nevyužilo, proto jsme se rozhodli je darovat charitě, které jistě poslouží. Člověk si řekne, že to je jenom třicet masek, ale konečná cena daru dosahuje až třiceti tisíc korun. A to je vzhledem k současnému trendu zdražování ochranných pomůcek už velká pomoc,“ uvedl Petr Ryška.

„Respirátory s takovou ochranou jsme zatím k dispozici neměli. Zaměstnanci nosili ústenky, někteří používali respirátory s ochranou FFP2. Tyto darované masky půjdou zejména do rukou pracovníků hospicové péče, zdravotníkům a lékařům, u kterých je riziko setkání s nákazou největší,“ dodala Hana Fexová.

„Společnost se rozhodla tyto masky darovat všem větším a statutárním městům. Životnost masek je deset let, filtry mají životnost dokonce dvacet let,“ doplnil Jaroslav Huňáček.

  • Facebook
  • Twitter