Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O víkendu se sejdou v Havlíčkově Brodě mladí šachisté

/
/
/
607 ZobrazeníVelká cena města Havlíčkova Brodu mládeže v šachu 2018 se uskuteční v sobotu 14.dubna v hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě. Na tradiční a největší šachovou akci mládeže na Vysočině je přihlášeno sto šedesát dětí ve věku od pěti do šestnácti let, další už z kapacitních důvodů hracích prostorů nelze přijmout.
„Uskuteční se dva turnaje, pro mladší a starší žáky, hodnoceny budou jak vítězové turnajů, tak jednotlivé kategorie chlapců a děvčat do 8, 10, 12, 14, 16 let, celkem deset, kde první tři obdrží medaile, diplomy, všichni účastníci obdrží věcnou cenu. Vyhodnoceni budou i nejlepší žáci ŠK Jiskra Havlíčkův Brod, nejmladší účastníci turnaje, za největší bojovnost – počet výher, bude v turnajích udělena cena Karla Havlíčka Borovského, věnovaná  starostou Janem Teclem,“ popsal Václav Paulík, ředitel turnaje.
V průběhu turnajů, bude v přestávkách mezi jednotlivými koly probíhat soutěž o ceny, věnované partnery turnajů. Hraje se devět kol, tempem 15 minut na partii pro každého hráče. Jedním z hlavních favoritů turnaje v kategorii starších žáků bude podle slov Václava Paulíka Rudolf Jun z Chotěboře, v mladších pak Vítek Fencl z Jiskry Havlíčkův Brod.  Slavnostní zahájení je v sobotu v 9.15 ve velkém sálu hotelu.
Zájemci mohou přijít zhlédnou atmosféru a boje mladých šachistů na 64 šachových polích. Bude pořízen záznam pro Českou televizi.
Další na webových stránkách turnaje.

  • Facebook
  • Twitter