Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O umělé inteligenci v jihlavském muzeu

/
/
/
505 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Jihlava pořádá přednášku z cyklu Science Café, která se v muzejním Malovaném sále uskuteční v úterý 21. května v 18.00. Přednáška Romana Nerudy z Ústavu informamatiky AV ČR a Matematicko-fyzikální fakulty UK Praha nese název Umělá inteligence – dobrý sluha, zlý pán?

S praktickými aplikacemi umělé inteligence se dnes potkáváme na každém kroku, chytré fotoaparáty rozpoznávají obličeje, autonomní vozidla jezdí bezpečněji než člověk, zprávy z internetu lze automaticky překládat do jiných jazyků. Za boomem těchto technologií stojí algoritmy umělé inteligence a strojového učení, které jsou často inspirované přírodními jevy a procesy.

V prezentaci si ukážeme přístupy založené na umělých neuronových sítích a evolučních algoritmech, a jejich použití pro řešení praktických problémů. Budeme mluvit o kladech a záporech i možných nebezpečích spojených s pronikáním umělé inteligence do našeho života.

  • Facebook
  • Twitter