Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O renesanční učenci z Vysočiny v jihlavském muzeu

/
/
/
674 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Jihlava pořádá ve čtvrtek 16. května v 17.00 v muzejním Malovaném sále přednášku Martina Hemelíka nazvanou Renesanční učenec z Vysočiny – Šimon Partlic ze Špicberku.

Přednáška se zaměří na životní osudy a odborné činnosti rodáka z Třeště, všestranného renesančního učence Šimona Partlice ze Špicberku. V rámci přednášky bude také představena ediční řada nakladatelství Alcus pod názvem Bohemo-Moravica Montana Illustrata, což by se dalo přeložit jako Českomoravská vrchovina proslavená svou vzdělaností, která navazuje na ediční řadu Vysoké školy polytechnické Jihlava s názvem Iglavia Docta (Učená Jihlava).

První svazek nové ediční řady nakladatelství Alcus, který vyšel v minulém roce, je věnován právě životu a dílu lékaře, astronoma, matematika, pedagoga, literáta a politického myslitele Šimona Partlice ze Špicberku.

  • Facebook
  • Twitter