Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Novorozené děti v Havlíčkově Brodě bude hlídat 20 nových monitoru dechu

/
/
/
190 ZobrazeníNadace Křižovatka předala v pondělí 11. září dvacet monitorů dechu v celkové hodnotě 50 000 Kč na Dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Dar z rukou ředitelky Štěpánky Pokorníkové převzala primářka Magdalena Chvílová Weberová. Velmi děkujeme společnostem TBA Plastové obaly, CATUS, B:TECH a OSIVA, které dar do nemocnice financovaly.

Předávání se zúčastnila i Karolína Vyčichlová, zástupce sponzora Lékárny Dr. Max s jejich značkou BEBELO. V letošním roce byla zahájena mimořádná spolupráce mezi Nadací Křižovatka a společností Česká lékárna holding, která zajistila nákup 200 kusů monitorů dechu. Podpoří tak nejen několik nemocnic v ČR, ale také sociálně slabé maminky, které si mohou přístroj v porodnici zapůjčit domů pro svoje miminko.

„Naší hlavní činností je zprostředkování předání monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v 70 nemocnicích v celé ČR. Během prvního roku života dítěte totiž může dojít k nepravidelnému dýchání nebo dokonce k zástavě dechu. Zpomalení nebo zástavu dechu může způsobit jak Syndrom náhlého úmrtí kojenců, tak nachlazení, vysoké horečky či jiný chorobný stav. Při dechové zástavě delší než 20 vteřin nebo při snížení dechové frekvence pod deset dechů za minutu upozorní zvukový a světelný signál přístroje personál nemocnice nebo rodiče, díky čemuž může být dítěti ihned poskytnuta první pomoc. Monitor zároveň dokáže odhalit i mělké dýchání či apnoické pauzy.“ popsala ředitelka nadace Štěpánka Pokorníková.

  • Facebook
  • Twitter