Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nominujte svou favoritku z Vysočiny do ankety Alej roku. Už jen do konce října

/
/
/
760 ZobrazeníV osmém ročníku Aleje roku spolku Arnika bojuje o přízeň zatím sedm alejí z Vysočiny mezi 42 z celé republiky. V sobotu 20. října se po celém světě slaví Den stromů. Lidé ho mohou oslavit nejen výsadbou, ale i nominací do ankety.
„Na Vysočině je tolik nádherných alejí a stromořadí. Nebyla by škoda na ně neupozornit? Těšte se z nádherných podzimních barev. Nominujte aleje a stromořadí ze svého okolí nebo během výletů, které vynikají svou krásou, nebo dejte vědět, kterým hrozí zánik,” připomíná koordinátorka ankety Karolina Kostićová.

V kraji Vysočina o titul bojuje sedm alejí v Brzkově, Jihlavě, Komorovicích, Malčínu, Pelhřimově, Radostíně a ve Starém Ransku. Lidé mohou nominovat další do konce října. Stačí nahrát aspoň jednu fotografii a stručný komentář, proč si právě tato alej zaslouží pozornost. V listopadu Arnika zahájí hlasování, které poběží do začátku ledna.

„Sté výročí založení Československé republiky slavíme naším sesterským krasozpěvem písní meziválečné éry, a to všude i v nejmenších obcích vlasti. Jezdíme křížem krážem po naší zemi a uvědomujeme si, jak je krásná. A těch alejí, co jsme viděly! Důležité je, že rostou ve svobodné a demokratické zemi. Chraňme proto nejen aleje, ale i svobodu,” říkají patronky ankety Sestry Havelkovy.

Stejně jako v předchozích ročnících se soutěží ve třech kategoriích. Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Odborná porota složená z patronů[i] navíc zvolí nejkrásnější fotografii. Na autora vítězné nominace čeká let balonem od Lucky Balon nebo exkurze do výrobny biočajů Sonnentor. Vítěz fotografické soutěže se může těšit na zrcadlovku značky Canon.

Na vítěze čeká let balonem a další ceny. Autor nejkrásnější fotografie získá novou zrcadlovku. Čas zbývá jen do konce října.

Nominujte na www.alejroku.cz.

Letošními patrony ankety jsou: Sestry Havelkovy, pěvecké trio, Kateřina Winterová, herečka, zpěvačka a spoluautorka pořadu Herbář, Iva Hüttnerová, malířka, Václav Cílek, CSc., spisovatel, goelog a klimatolog, Václav Větvička, botanik, spisovatel a publicista, Marie Hrušková, spisovatelka, scenáristka a pedagožka, Petr Kučera, vedoucí Ústavu plánování krajiny Zahradnické fakulty v Lednici Mendelovy univerzity v Brně, Jan Cága, fotograf, Jana Moučková, ředitelka AUDIT DANĚ CZ, s. r. o.

  • Facebook
  • Twitter