Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Neurologické oddělení novoměstské nemocnice navštívili brněnští neurochirurgové

/
/
/
170 ZobrazeníNovoměstští neurologové opět prohlubují spolupráci s brněnskými pracovišti. Tentokrát se společně setkali na semináři s odborníky z Fakultní nemocnice Brno Bohunice. Pracovní schůzky, na nichž se lékaři domluvili a které by se měly konat dvakrát ročně, budou tematicky zaměřené.

„Známe se už roky z telefonu nebo z e-mailů, ale neznali jsme se osobně. Proto se snažíme s kolegy z jiných nemocnic osobně setkat, a to nejen s těmi novoměstskými, ale i například s neurology z Jihlavy, Znojma, Kroměříže a podobně,“ vysvětlil iniciativu zástupce šéfa Neurochirurgické kliniky Brno Bohunice Pavel Fadrus.

Lékaři z hostitelské nemocnice si sami vyberou téma, jež je zajímá. „Chceme se setkávat přibližně v půlročních intervalech a pokaždé budeme přednášku věnovat jinému tématu. Jako první padla volba na problematiku likvorových cest,“ pokračoval Pavel Fadrus.


Vzájemná užší spolupráce neurologů a neurochirurgů bude znamenat plus i pro pacienty. Lékaři se mimo jiné domluvili i na možnosti okamžitých konzilií po telefonu. Novoměstští neurologové tak mohou kdykoliv volat s konkrétními akutními problémy a naléhavými případy. „Jsem moc rád, že se nám daří rozvíjet a prohlubovat spolupráci se špičkovými klinikami. Je to v zájmu zejména našich pacientů. Nicméně v našem oboru – neurologii – je jednoznačný trend, že do budoucna přežijí jen ta nemocniční oddělení, která budou schopna poskytovat kvalitní širokospektrou péči a to nepřetržitě. Proto je kvalitní spolupráce s návaznými klinickými pracovišti zcela nezbytná,“ podotkl primář neurologického oddělení novoměstské nemocnice Jakub Jirků.

  • Facebook
  • Twitter