Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nemocnice Pelhřimov hostí výstavu o dobrovolnictví

/
/
/
531 ZobrazeníDo konce srpna je ve spojovacím atriu pavilonu akutní medicíny a lůžkové části pelhřimovské nemocnice v přízemí hlavní lůžkové budovy k vidění výstava s názvem Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině.

Na třinácti panelech fotografie zachycují příběhy dobrovolnických aktivit z různých koutů našeho kraje. K vidění jsou tam například příběhy studentek, které pravidelně jezdí na letní tábor a pro děti z dětských domovů a z pěstounských rodin připravují program plný her, zpěvu, dovádění a výletů.

„Hlavní myšlenkou výstavy je motivovat a inspirovat další zájemce o zapojení se do aktivit, ve kterých najdou smysl. Dobrovolníkem se může stát každý student, maminka na mateřské dovolené, nezaměstnaní nebo samotní senioři. V pelhřimovské nemocnici máme aktuálně čtrnáct dobrovolníků, kteří se zapojují do pravidelných i jednorázových aktivit,“ přiblížila manažerka kvality a koordinátorka dobrovolníků v Nemocnici Pelhřimov Pavlína Fridrichovská. Ta zároveň dodala, že pelhřimovské zdravotnické zařízení rádo přivítá nové dobrovolníky.

Dobrovolník je občan starší 15 let, který věnuje část svého času a energie do činnosti, která je časově a obsahově vymezena. Dobrovolníci zprostředkovávají pacientům například na ODN nebo dětském oddělení sociální kontakt a jsou prospěšní svou pouhou přítomností a ochotou naslouchat. Dobrovolník je vázán mlčenlivostí a nenahrazuje práci odborného personálu, ale vhodně ji doplňuje a obohacuje.

Výstava je instalována díky projektu „Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“.

  • Facebook
  • Twitter