Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Nejlepší sezona historie, bilancují havlíčkobrodští softbalisté

/
/
/
274 Zobrazení„Nejmladší tým Hrochů do 11 let vybojoval v Chomutově stříbro na Mistrovství ČR, kadeti do 16 let dokázali obhájit titul mistra republiky a prodloužili tak šňůru titulů na neuvěřitelných sedm v řadě. Junioři do 19 let vybojovali v Kostelci nad Orlicí rovněž republikový titul. Hroši dokázali obhájit i titul v juniorské extralize do 22 let. V barvách ZŠ Štáflova, která je sídlem sportovních softballových tříd, přidali i titul v kategorii základních škol žáků 4.-5.tříd.

O největší úspěch se postaralo družstvo mužů, které dokázalo obhájit loňský titul a to i bez pomoci zahraničních hráčů. Tým tvořili výhradně odchovanci převážně juniorského věku. K mistrovskému titulu přidali Hroši ještě stříbro z Poháru mistrů evropských zemích v Holandsku. Tým, v jehož středu na Super Cupu nastoupili i dva úřadující mistři světa z Nového Zélandu došel až do finále, kde Hroši těsně podlehli podobně posílenému mistru Belgie 2:3,“ udělal výčet úspěchů Ladislav Šnelly, předseda oddílu.

Havlíčkobrodští Hroši získali i několik cenných individuálních výsledků. „Michal Holobrádek reprezentoval na MS mužů v Kanadě, kde český tým obsadil 9. místo. Titul juniorských mistrů Evropy vybojovali Petr Kruntorád, Marek Rosenkranz a Jiří Šeda. Titul kadetských mistrů Evropy Dominik Šubrt, Jan Hlaváč, Lukáš Hospodka, Kryštof Tomek, Jan Voráček a Adam Liška,“ dodal Ladislav Šnelly. Tým na evropském šampionátu vedl Dušan Šnelly.

Podle slov Ladislava Šnellyho výrazně pokročily i přípravy na mistrovství Evropy (25.-30. 6. 2018) a mistrovství světa (13.-21. 6. 2019). „V Hippos aréně byla navýšena kapacita umělého osvětlení tak, aby vyhovovala přenosům televizních společností. Byl také vybudován povinný VIP sektor v hledišti. Obě investiční akce v souhrnné výši 2,5 miliónu korun plně uhradil Kraj Vysočina. Práce budou pokračovat dle plánu i v roce 2018 a 2019,“ uzavřel Ladislav Šnelly.

  • Facebook
  • Twitter