Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na start přípravy FC Vysočina Jihlava dorazily další (staro)nové tváře

/
/
/
899 ZobrazeníFotbalisté FC Vysočina se v pondělí 7. ledna sešli k prvnímu tréninku v kalendářním roce 2019. Naplno se tak rozběhla zimní příprava, na niž hráče v uplynulých týdnech nachystaly individuální tréninkové dávky. Nový trenérský triumvirát na prahu zimního drilu přivítal tři testované fotbalisty a jednoho navrátilce z hostování.

Hlavní kouč Radim Kučera, asistent trenéra Josef Mucha a trenér brankářů Josef Hanzálek budou v úvodu pracovat s kádrem, do něhož bude zařazena až třicítka fotbalistů. Na prvním tréninku nechyběli již avizovaní gólman František Kafka (nar. 18. 12. 1998), ofenzivní hráč Dominik Smékal (nar. 22. 1. 1998) a přeřazení fotbalisté z dorostu či juniorky – stoper Vojtěch Křišťál (nar. 10. 7. 1999), záložník Tomáš Smejkal (nar. 7. 7. 1998), útočník či křídelník Radek Křivánek (nar. 21. 1. 2000) a stoper Pavel Mikuška (nar. 25. 1. 2001).

Naopak zatím scházel ruský středopolař Vladislav Levin, jemuž byl umožněn přílet do Česka až ve středu. Navíc klub nyní jedná o jeho přestupu do nejvyšší soutěže.

Dorazil též bosenský levý obránce či stoper Ivan Dujmović (nar. 1.4.1998), jenž se vrací z podzimního hostování v Tatranu Prešov, kde nastoupil do osmi duelů druhé slovenské ligy a jednoho pohárového střetnutí.

O jihlavský dres budou ve formě testu bojovat další tři potenciální zahraniční posily. Dvaadvacetiletý levý obránce Šimon Kupec (nar. 11. 2. 1996) má zkušenosti ze 79 duelů nejvyšší slovenské soutěže v barvách Ružomberoku, Banské Bystrice a Zlatých Moravců. Bývalý člen slovenské reprezentace U21 podzim strávil na hostování v druholigovém polském klubu GKS Katowice, kde zasáhl do čtyř ligových a dvou pohárových zápasů.

Urostlý devatenáctiletý anglický gólman Kieran Boucher (nar. 21. 9. 1999) dosud nastupoval pouze za mládežnické výběry Aston Villy v soutěži Premier League U18 a v kádru U21 plnil roli náhradníka.

Dalším uchazečem o místo v kádru FC Vysočina bude třiadvacetiletý gambijský hrotový útočník Lamin Jawo (nar. 15. 3. 1995). Urostlý 195 centimetrů vysoký útočník do Evropy přišel v létě 2014. Zvolil Itálii, přičemž začínal v týmu Vado Ligure, jenž působil ve čtvrté italské lize Serii D. O rok později už střílel branky v nižší soutěži za tým FBC Finale, kde zaujal představitele Carpi FC 1909, klubu Serie B. Přestup se zrodil v lednu 2017, ovšem zůstalo jen u tří startů v italské II. lize. Následovala třetiligová hostování v Sieně a v klubu FeralpiSalò. V lednu 2018 přestoupil do týmu účastníka Serie D – Olympia Agnonese. Zde se na podzim dočkal takřka maximálního herního vytížení a vstřelil tři ligové branky.

Aktuální podoba kádru FC Vysočina pro zimní přípravu
Brankáři: Kolář, Vejmola, Boucher, Kafka
Obránci: Hykel, Preisler, Štěpánek, Tlustý, Vaculík, Vedral, Kupec, Dujmović, Mikuška, Křišťál
Záložníci: Čáp, Javůrek, Levin, Machuča, Novotný, Šefčík, Šlein, Šumský, Zoubele, Smejkal, Křivánek, Smékal
Útočníci: Klíma, Klobása, Turyna, Jawo

  • Facebook
  • Twitter