Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na parkovišti v Pelhřimově startuje akce Kolama dolů – učme se přežít!

/
/
/
418 ZobrazeníSpolečná vyjížďka motocyklistů po silnicích Vysočiny se uskuteční v sobotu 1. června za doprovodu policistů na motocyklech v barvách Policie České republiky, má především preventivní charakter. Startuje od parkoviště u zimního stadionu v Pelhřimově v 11.00.

„Z dlouhodobých statistik dopravní nehodovosti v našem kraji vyplývá, že v případě dopravních nehod motocyklistů je ve dvou třetinách z nich viníkem řidič motocyklu. V loňském roce jsme na Vysočině vyšetřovali 178 dopravních nehody, na nichž měli účast motocyklisté. Při šetření okolností těchto dopravních nehod policisté zjistili, že ve 134 případech nehodu zavinil motocyklista. Šest motocyklistů při nehodách zemřelo, 19 dalších utrpělo těžké zranění a 149 se jich zranilo lehce. V letošním roce jsme od začátku roku do konce dubna zadokumentovali 33 dopravních nehod motocyklistů. Dva motocyklisté při nehodě zemřeli, čtyři se těžce zranili a 29 utrpělo lehké zranění,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Kolama dolů – učme se přežít se řadí mezi tradiční akce Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky a Asociace center bezpečné jízdy. Limit účastníků na jednu vyjížďku byl stanovený na 250 motorkářů, ale samotných akcí na polygonech se může zúčastnit více zájemců.

Místo srazu: GPS: 49.4249675N, 15.2278728E, cíl: Polygon Jihlava

„Výjezd motorkářů probíhá vždy organizovaně z předem určeného místa za doprovodu dopravních policistů na motocyklech. Společná jízda se uskuteční na stanovené trase v rozsahu zhruba 80 km. Po dojetí do výcvikového centra se účastníci jízdy zapojí do připraveného programu.

Odkaz na přihlášení: Učme se přežít
Více na: https://www.policie.cz

  • Facebook
  • Twitter