Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Jihlavsku kradli řepku a pšenici

/
/
/
680 ZobrazeníZ areálu zemědělské společnosti ukradli pachatelé na Jihlavsku přes padesát tun uskladněné řepky a pšenice. Škoda dosáhla téměř milionu korun. Oba podezřelé muže kriminalisté zadrželi a obvinili ze spáchání trestného činu, za který jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Minulý týden přijali policisté oznámení o krádežích zemědělských komodit, ke kterým docházelo ve firmě na Jihlavsku. Případem se začali zabývat kriminalisté oddělení hospodářské kriminality a zahájili prověřování. „Druhý den vyšetřování jsme oba muže důvodně podezřelé ze spáchání trestné činnosti zadrželi,“ uvedla Lucie Caklová, komisařka oddělení hospodářské kriminality.
K zákroku došlo v nočních hodinách, když muži v areálu společnosti opět připravovali k odcizení pšenici, kterou naložili do nákladního automobilu a s plně naloženým vozidlem chtěl jeden z mužů odjet, v tom mu ale policisté zabránili. Zadržené muže kriminalisté odvezli na oddělení policie, kde byli umístěni do cel. „Provedli jsme prohlídku nákladního automobilu Fiat Ducato,“ dodala komisařka s tím, že vozidlo s nákladem kriminalisté zajistili.

Na základě shromážděných důkazů zahájili kriminalisté trestní stíhání obou zadržených mužů, jeden z nich je cizí státní příslušnosti. „Muži ve věku čtyřiačtyřicet a čtyřiatřicet let byli obviněni ze spáchání přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ doplnil Michal Olejníček, vedoucí oddělení hospodářské kriminality.

Starší z obviněných mužů v poškozené firmě pracoval a této situace využil. „Předem se na krádeži domluvil s druhým mužem, kterému se plodiny hodily vzhledem k jeho pracovní činnosti v zemědělství. Oba muži jsou obviněni z toho, že na přelomu měsíců července a srpna opakovaně odcizili v areálu společnosti uskladněnou řepku a dále pšenici. Mladší z obviněných mužů do areálu společnosti jezdil s nákladním vozidlem v nočních nebo časných ranních hodinách a druhý muž mu pomocí nakladače na korbu nakládal řepku nebo pšenici. Plodiny směřovaly do hospodářských budov, kde si je čtyřiatřicetiletý muž uskladňoval. Z krádeže měli mít prospěch oba muži, a to ve formě finančního zisku z následného prodeje odcizené řepky a pšenice,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Na začátku minulého týdne čtyřiačtyřicetiletý muž navíc ještě naložil několik stovek kilogramů pšenice jiným zájemcům, kteří přijeli v noci vozidlem s vozíkem.
„Ve středu 10. srpna ukončili krádeže zemědělských plodin kriminalisté. Podařilo se jim zajistit i odcizenou řepku a pšenici, které po krádežích putovaly k čtyřiatřicetiletému muži. Odcizené plodiny se tak vrátily zpět jejich majiteli,“ poznamenala Jana Kroutilová.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

  • Facebook
  • Twitter