Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na jihlavské škole zahájili výstavu akademického malíře Vladimíra Netoličky

/
/
/
2392 ZobrazeníVe středu 2. května proběhla na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ) vernisáž výstavy Barvy mezi liniemi malíře a akademického pracovníka VŠPJ Vladimíra Netoličky. Výstavu je možné navštívit a prohlédnout ve vstupních prostorách školy až do konce května. 

Výstavy na VŠPJ pro veřejnost se těší stále větší oblibě, na vernisáž Barev mezi liniemi dorazila přibližně padesátka návštěvníků. K vysoké účasti bezesporu přispěla sama osobnost autora – známý regionální malíř, který je zároveň oblíbený vyučující nejen u studentů oboru cestovní ruch, ale také u posluchačů univerzity třetího věku (U3V).

Vernisáž výstavy

Vernisáž zahájil předseda Akademického senátu VŠPJ doc. Zdeněk Horák, o autorovi krátce pohovořila Eva Janoušková, vedoucí Katedry cestovního ruchu VŠPJ, na níž Vladimír Netolička působí. Poté promluvil zástupce Muzea Vysočiny Jihlava akademický malíř Martin Kos a Vladimír Netolička.

Ak. mal. Vladimír Netolička (*1952 v Třebíči) – grafik, malíř a akademický pracovník Vysoké školy polytechnické Jihlava. V letech 1978 – 1984 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru profesora Eugena Weidlicha. Je členem Sdružení Bienále Brno (SBB), profesní organizace grafiků – designérů, člen ico-D a člen UVU ČR. Své práce vystavoval v minulosti nejen v ČR, ale i v zahraničí.

  • Facebook
  • Twitter