Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muzejní noc v havlíčkobrodském muzeu v duchu lékařství a zdravovědy

/
/
/
460 ZobrazeníLetošní muzejní noc se koná v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod v pátek 27. května od 17.00 a ponese se v duchu lékařství a zdravovědy. Zároveň s muzejní nocí otevírá havlíčkobrodské muzeum výstavu Historie nemocniční péče, ke které nabídne návštěvníkům doprovodný program.

S Červeným křížem si budou moci návštěvníci vyzkoušet první pomoc, s lékárníky zase míchání mastí, čekat na ně budou kvízy – poznávání nástrojů a fotografií spjatých s nemocniční péčí v Havlíčkově Brodě. V podzemí na návštěvníky budou čekat hádanky spojené s medicínou starověkého Egypta.

Vstupné je zdarma po celý večer.

Výstavu o historii nemocnice, lékařství a lékárenství v Havlíčkově Brodě vznikl ve spolupráci s nemocnicí, zdravotnickou školou a nadšenci se vztahem ke zdravotnictví, expozice nabídne soubor předmětů vypovídající o dlouhé historii lékařské péče v Havlíčkově Brodě. K vidění bude stará lékárna, ordinace lékaře Pavla Trnky, nástroje, orgány, knihy o lékařství až ze 16. století. Návštěvníci se dozví mnoho zajímavého o městském špitále, historii nemocnic či lékařské péči za války. K dokreslení dobové atmosféry jsou k vidění fotografie z 19.–20. století.

  • Facebook
  • Twitter