Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž zneužil v Pelhřimově linku tísňového volání 158

/
/
/
1100 ZobrazeníV sobotu 28. prosince kolem druhé hodiny ráno oznámil muž na tísňovou linku fyzické napadení nožem v jednom z podniků v Pelhřimově. Na místo ihned vyjela nejbližší policejní hlídka a zdravotnická záchranná služba.

„Policisté dvaačtyřicetiletého muže na místě nalezli, žádná viditelná zranění na sobě neměl a ostatní osoby v podniku uvedly, že zde k žádnému incidentu nedošlo. Muž se přiznal, že si vše vymyslel, byl zjevně opilý, což potvrdila také dechová zkouška. Naměřená hodnota činila 2,91 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Muž se podle informací policistů bude zodpovídat z přestupkového jednání.

V souvislosti s dnešními oslavami Silvestra a příchodu nového roku apelují policisté na veřejnost, aby nezneužívala tísňové linky. „Zneužití linky tísňového volání může mít vážné následky. V době, kdy složky vyjíždějí na smyšlené volání, může jejich okamžitou pomoc potřebovat někdo jiný na jiném místě. Nehazardujte nesmyslným voláním s životy a zdravím ostatních lidí, kteří pomoc opravdu potřebují. Osoba, která zneužije linku tísňového volání, porušuje zákon o elektronických komunikacích v rovině přestupkového jednání, za což lze uložit až dvou set tisícovou pokutu,“ dodala Stanislava Miláčková.

  • Facebook
  • Twitter