Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí vědci z Vysočiny zavítají na jihlavskou vysokou školu

/
/
/
2318 ZobrazeníÚčastníci vědecko-technického tábora T-CAMP navštíví v úterý 21. července Vysokou školu polytechnickou Jihlava. Žáci 6.-9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se zájmem o technické obory se seznámí s vybavením a přístroji v laboratoři experimentálních měření, kde budou porovnávat vlastnosti materiálu vyrobeného různými způsoby.

V rámci odpoledního bloku absolvují ukázky pracovních a soutěžních dronů, bezpilotního letadla a budou si moct sami vyzkoušet i řízení dronu a použití videobrýlí.

Jedná se o už druhou návštěvu T-CAMPu na jihlavské vysoké škole. Během prvního ročníku tábora v roce 2018 si mladí technici vyzkoušeli létání s drony v lokalitě U Křížku na Skalce. Letos budou moci kromě této aktivity pod vedením Karla Dvořáka z katedry technických studií provádět experimenty na materiálu vyrobeném různými způsoby, a to obráběním, 3D tiskem a vstřikováním. Na vzorcích provedou tahovou a únavovou zkoušku a všechny vzorky si také budou moct prohlédnout pod optodigitálním mikroskopem. Výstupy experimentu si pak ve formě fotografií odnesou pro další zpracování. Kromě měření je čeká i ukázka NC obrábění a 3D tisk vzorků z plastu. Součástí všech aktivit bude odborný výklad odpovídající úrovni posluchačů, který bude samozřejmě možné rozšířit podle aktuálního zájmu.

Třetí ročník pobytového vědecko-technického tábora T-CAMP probíhá ve dnech 20.-24. července ve vzdělávacím a ubytovacím centru ERUDITO v Lukách nad Jihlavou. Tábor je určen žákům druhého stupně základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií. Organizátorem tábora je Rada dětí a mládeže Kraje Vysočina ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem a Krajem Vysočina.

Úvodní ilustrační foto: Prostory laboratoře

  • Facebook
  • Twitter