Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Milena Štráfeldová se svým posledním románem na zámku v Malči u Chotěboře

/
/
/
204 ZobrazeníNovinářka a spisovatelka Milena Štráfeldová představí v sobotu 11. května na zámku v Malči u Chotěboře svůj zatím poslední román Friedrich řečený Bedřich.

Dokuromám vypráví příběh Bedřicha Smetany, jednoho z největších Čechů, který je známý jako tvůrce klasické české hudby. Své chlapecké deníky i milostné dopisy psal německy a správně mluvit a psát česky se učil až po třicítce. Milena Štráfeldová o sobě říká, že miluje práci v archivech, a u každé její knihy se o tom můžeme přesvědčit počínaje příběhem, který začíná bitvou u Hradce Králové v roce 1866 v případě románu Guláš pro Masaryka nebo v příběhu Růženy Vackové, hlavní postavy románu Trestankyně, o politické vězeňkyni v Československu.

Také v případě autora Prodané nevěsty a symfonie Má vlast najde čtenář místa, která ho mohou překvapit. Dokuromán Friedrich řečený Bedřich líčí Smetanův životní osud, jeho dobu a lidi, kteří jej obklopovali, a jejich osudy. Autorka znovu vybízí čtenáře k zamyšlením nad tím, proč byl Smetana tolikrát propagandisticky zneužit.

Autorské čtení a debata s autorkou začíná v prostorách zámku v Malči v 18.00 a zájemci mohou návštěvu zámku spojit také s prohlídkou expozice, která přibližuje život a dílo Františka Ladislava Riegera, majitele malečského panství, a jeho tchána Františka Palackého, dvou výrazných osobností českého politického života ve druhé polovině 19. století.

Úvodní foto: Milena Štráfeldová (vlevo) při debatě s Kateřinou Tučkovou a Alicí Horáčkovou na prvním ročníku Podzimní školy Josefa Kalvody, foto: David Vařílek

  • Facebook
  • Twitter