Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mezizubní kartáčky od Spokaru získaly dvě ocenění Red Dot Design Award

/
/
/
589 ZobrazeníPelhřimovská společnost Spojené kartáčovny a.s. známá pod značkou Spokar přišla na trh s novou řadou mezizubních kartáčků SPOKAR XM. O kvalitě navrženého designu svědčí hned dvě prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award 2021. První za design kartáčku, druhé za způsob jeho balení.


Nová řada mezizubních kartáčků SPOKAR XM svým pojetím navazuje na úspěšný a mnoha cenami ověnčený zubní kartáček SPOKAR X. Autorem obou těchto výrobků je přední český designér Petr Novague, s nímž společnost dlouhodobě spolupracuje na vzhledu svých produktů. Při návrhu nových mezizubních kartáčků autor vycházel především z požadavků na ergonomii držadla. „Cílem bylo navrhnout takový tvar, který umožní pohodlné držení a přesnou kontrolu kartáčku při čištění všech mezizubních prostorů. Držadlo s průřezem ve tvaru písmene X se tak snadno a pohodlně drží a lze jej přitom pootočit do jakékoli polohy tak, aby byl přístup do čištěného mezizubního prostoru co nejsnazší,“ popisuje Šárka Zbrojková, obchodní ředitelka společnosti Spojené kartáčovny a.s. Vlastní kartáček má nosnou spirálku z vysoce kvalitního tuhého nerezového drátu. Speciální polyamidová vlákna s válcovým tvarem zástřihu zaručují efektivní čištění mezizubních prostorů a dlouhou životnost kartáčku.


Inovativní je také způsob balení kartáčků, který ocenila rovněž porota soutěže Red Dot Design Award. „Papírová krabička s vnitřní fixační vložkou zaručuje spolehlivou ochranu kartáčků při přepravě a skladování. V koupelně tak máte snadný přehled, kolik kartáčků v balení ještě zbývá. Poté co krabička splní svoji úlohu, lze ji snadno recyklovat,“ doplňuje Šárka Zbrojková. Kartáčky SPOKAR XM jsou nabízeny ve čtyřech velikostech 0,4; 0,5; 0,6 a 0,7 mm. Kromě šesti kusů kartáčků obsahuje každé balení také praktickou plastovou krytku, která slouží pro ochranu vláken kartáčku. Její výhody ocení uživatelé zejména při cestování.
Pelhřimovská značka SPOKAR získala již v minulosti několik mezinárodních designových ocenění – za zubní kartáček SPOKAR X, plochý štětec nebo za uklízecí sadu SPOKAR HOME.

  • Facebook
  • Twitter