Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Meteorologové a zdravotníci varují před vysokými teplotami

/
/
/
623 ZobrazeníV nejbližším týdnu předpovídají meteorologové slunečné a teplé počasí s denními maximy od 27 do 32 stupňů Celsia. Zdravotníci na Vysočině varují, protože s horkými dny je spojeno nejen koupání a opalování, ale hrozí také celá řada zdravotních rizik.

„Napilno pak mají naši záchranáři, kteří zaznamenávají nárůst výjezdové činnosti k pacientům s nejrůznějšími oběhovými obtížemi. Nejčastěji se jedná o kolapsy, nevolnosti nebo úpaly. I přesto, že nejohroženější skupinou jsou zejména chronicky nemocní, senioři nebo děti, může být velké horko zátěž i pro zdravé jedince,“ vysvětluje Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Vysoké teploty zatěžují hlavně srdce, proto je důležité zabránit vyčerpání, dehydrataci a přehřátí. „Pokud je to možné, měli by lidé omezit fyzickou námahu a nevydávat se na dlouhé procházky. Nosit pokrývku hlavy, vyhledávat stinná a chladnější místa a dodržovat dostatečný pitný režim.
A především – nikdy, ani na chvilku, nenechávat své děti nebo čtyřnohé mazlíčky samotné v uzavřeném autě. Už po pěti minutách se může teplota ve vozidle vyšplhat až na 40 °C a hrozí riziko velkých zdravotních komplikací,“ uzavírá Petr Janáček.

  • Facebook
  • Twitter