Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Městeckým z Čachotína se po dvou letech svítá na lepší časy

/
/
/
378 ZobrazeníU Městeckých z Čachotína, které v roce 2015 zasáhla nečekaná a vážná nemoc tatínka Aleše, je po dvou letech vidět pokrok. A to i díky Šipce – sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Její vedoucí Jitka Muzikářová rodinu pravidelně navštěvuje a pomáhá zejména mamince Kateřině, která je na domácnost a náročnou péči o manžela i tři dcery v podstatě sama. „Tetu Jitku, jak holky paní Muzikářové říkají, už nedáme,“ usmívá se mladá maminka. 

Jak Kateřina Městecká prozradila, zdravotní stav jejího manžela se za posledního půl roku zlepšil. „Díky rehabilitaci a cvičení se v tuto chvíli dokáže už skoro posadit. Trápí nás ale jeho levá ruka,“ dodala s tím, že experti zjistili, že zavápnění levého lokte, kvůli kterému je ruka nepoužitelná a bolestivá, je v Alešově případě s největší pravděpodobností neoperovatelné. „Stále ale doufáme, že se to zlepší. Potřeboval by ale další rehabilitace s odborníky, jenže ty si nemůžeme dovolit, protože jsou opravdu hodně finančně náročné. Pokud by se našla v tomto ohledu pomoc, byli bychom za ni moc rádi,“ svěřila se Kateřina. 

Aleš Městecký měl znenadání v listopadu roku 2015, pár dní po tom, co se mladá rodina přestěhovala z malého bytu v Chotěboři do podkroví rodinného domu rodičů Aleše v Čachotíně, tepenné krvácení do mozku. Lékaři zjistili, že trpí vrozenou vadou, o které do té doby nikdo nevěděl. Jeho stav byl velmi vážný a jeho život visel na vlásku. Má za sebou dvě operace mozku a také operaci kyčlí. V současné době je odkázán na lůžko a na čtyřiadvacetihodinovou péči, kterou zajišťuje jeho manželka. 

S tím vším ruku v ruce přišly finanční, rodinné i bytové problémy, které může ale výrazně ulehčit vidina nového bydlení. „Díky projektu iDnes a manželů Babišových a také Nadaci Terezy Maxové se podařil získat jeden milion korun na stavbu bezbariérového rodinného domečku v Libici nad Doubravou. Ještě nás tam ale čeká spousta práce a stále nám chybí peníze na vybavení,“ popsala Kateřina s tím, že by se přestěhovat chtěli kolem poloviny letošního roku. 

Rodina tak stále musí šetřit, kde se jen dá. Vzhledem k vysokým nákladům na léčbu manžela a zajištěním základního chodu domácnosti to maminka nemá vůbec snadné. „Vítám skutečně každou pomoc, ať už finanční, tak i materiální. Nejvíce potřebujeme pomůcky proti proleženinám, hlavně jednorázové podložky na manželovu postel nebo čistící spreje. Výhledově by nám pomohlo použité, hlavně jarní a letní oblečení pro dcery, kterým je nyní 8 let, 3,5 a 2,5 roku. Pokud by se našel někdo, kdo by nám chtěl pomoci, může zavolat přímo mě a domluvíme se. Moje telefonní číslo je 777 048 666,“ uzavřela s díky mladá maminka. 

Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi při Oblastní charitě Havlíčkův Brod funguje pět let. K základním činnostem bezplatné sociální služby patří například poradenství k péči o domácnost a o děti, sestavení vhodného jídelníčku nebo hledání řešení v oblasti financí či pomoc při jednání s různými institucemi a možnost doprovodu ke specialistům. Pracovníci Šipky se snaží ohrožení rodiny zmírnit spoluprací s dalšími službami Oblastní charity Havlíčkův Brod a dalšími odborníky. Pracovníci jezdí přímo do domácností klientů v okrese Havlíčkův Brod, ve městě Humpolec a jeho přilehlých obcích v pracovním týdnu, ve výjimečných případech i o víkendu.   

  • Facebook
  • Twitter