Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lucie Jakubíčková bude vystavovat nová díla v Galerii Fšem

/
/
/
464 ZobrazeníV pátek 11. listopadu bude v 17.30 v prostorách Galerie Fšem v třebíčské kavárné Vzpomínka zahájena vernisáží výstava děl třebíčské malířky Lucie Jakubíčkové, z nichž některá vytvořila speciálně pro tuto novou výstavní expozici. Jako hudební doprovod vernisáže se představí Vojtěch Midrla s Jiřím Šnerchem na housle.

Rodačka z Třebíče Lucie Jakubíčková se věnuje umění už odmala a v její cestě za hledáním vlastního přístupu k tvorbě ji nejvíce pomohla místní ZUŠ. Svoji vášeň shledala především v akvarelu: „Naprosto jsem se do této techniky zamilovala. Líbí se mi nepředvídatelnost akvarelu a jeho všestrannost. Člověk se při tvorbě učí ovládat vodu a její vlastnosti na papíře,” vysvětluje umělkyně.

Dává veliký důraz na preciznost při tvorbě, pravdivé zachycení a autentičnost. Inspiraci čerpá v zajímavých a nevšedních barevných paletách, v přírodě nebo v ulicích města. Vystavovala už v Třebíči ve Výstavní síni Předzámčí a v Jaroměřicích nad Rokytnou.


Kromě Lucie Jakubíčkové, se mohou návštěvníci těšit na hudební doprovod akce – zahraje Vojtěch Midrla s Jiřím Šnerchem. Vstupné na akci je dobrovolné, částkou mohou návštěvníci podpořit umělce a také chod spolku Fšem.

  • Facebook
  • Twitter