Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Listopadová Sbírka potravin ve Žďáře pomůže lidem v těžké životní situaci

/
/
/
619 ZobrazeníV sobotu 21. listopadu od 8. 00 do 18.00 mohou přispět zájemci ve žďárském hypermarketu Albert svým nákupem do Sbírky potravin. Získané zboží použije žďárská charita pro rodiny a jednotlivce, kteří se ocitli v existenční nouzi a jsou klienty Charitní záchranné sítě.

„Od jarních měsíců významně přibývá lidí, kteří se dostávají do těžké životní situace. Jejich spektrum je široké: samoživitelky, samoživitelé, rodiny s dětmi, lidé, kteří přišli o práci či brigádu, lidé, kteří se ocitli bez domova, podnikatelé, kteří museli ukončit živnosti. Je to pestrá směsice starostí a problémů, smutku a někdy i beznaděje. Kromě informací, kam se naši klienti mohou obrátit, se snažíme poskytnout i materiální pomoc, a hlavně také nabídnout podporu a předávat naději. Starosti nám aktuálně dělá nedostatek potravin a hygienických potřeb. Proto budeme velmi vděční za materiální výtěžek Sbírky potravin, který nám už v minulých letech nám pomohl zajistit základní životní potřeby našich klientů,“ vysvětluje Jana Kincová Křížková, koordinátorka Charitní záchranné sítě.

Pomoci bude možné už tradičně nákupem vybraných trvanlivých potravin jako jsou konzervy (masové, zeleninové, luštěniny), paštiky, sardinky, těstoviny, rýže, mouka, krupička, cukr, luštěniny, olej, trvanlivé a sušené mléko, puding, ovocné přesnídávky, polévky, bujony, suchary (celozrnné, kukuřičné, rýžové), cereálie, med, marmelády, kečup, protlak, čaj, káva, kakao, sirup.
Potřebné v tuto chvíli je rovněž i drogistické zboží jako prací prášek, prací gel, jar, mýdlo, šampon, sprchový gel, vlhčené ubrousky a dezinfekce.

Do Sbírky potravin se organizačně zapojilo i dobrovolnické centrum Kambala, které spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou.
„Na místě budou po celý den přítomni dobrovolníci centra, kteří budou vybavení ochrannými prostředky a desinfekcí. Aby nedocházelo k osobním kontaktům, umístíme tradiční nákupní lístek s rozpisem potřebných potravin a drogerie do stojanů v hypermarketu. Na základě nákupního lístku si pak dárce vybere zboží, zakoupí jej a zanechá v označených koších. Pokud dárce nebude mít dostatek času realizovat nákup, a přesto tuto akci chce podpořit, může vložit peníze do kasičky, která bude pod dohledem dobrovolníků,“ objasňuje organizační postup Sbírky potravin Michaela Kuchtová, koordinátorka dobrovolnického centra Kambala a současně i Sbírky potravin.

Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank a Oblastní charita Žďár nad Sázavou se do ní připojuje jako partner.

  • Facebook
  • Twitter