Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lidové soubory vystoupí v Třebíči

/
/
/
777 ZobrazeníPřehlídka lidových muzik se uskuteční v sobotu 14. a neděli 15. května v Třebíči, představí se na ní lidové muziky z Vysočiny, jižních Čech a Horního a Dolního Rakouska.

Podhorácký a horácký region bude reprezentovat muzika souboru Bajdyš z Třebíče, cimbálová muzika Drahan z Blanska a horácká muzika Hatscho (úvodní foto) – skupina muzikantů zrozená ve Folklorním souboru Pramínek Jihlava. Primáš Matěj Dohnal slíbil, že budou hrát na po domácku vyrobené housle, tedy na skřipky. Nejpočetnější zastoupení na přehlídce bude mít soubor Dubínek ze Sezimova Ústí.

Soubor Dubínek
Soubor Dubínek

Zazní jihočeské písně v úpravách Andrey Lacinové v podání členů souboru s doprovodem jejich dudácké muziky. Dobrou a uvolněnou náladu a také přátelského černého pudla přiveze do Třebíče rakouská kapela Grensbergmusi, která vystoupila už na říjnové přehlídce a získala si publikum rozvernými písněmi hornorakouského regionu Mühlviertel.

Posaunenquartett ViWaldi, Dolní Rakousko

Z Dolního Rakouska, přijede ještě pozounové kvarteto nazvané ViWaldi, jehož členové předeslali, že jejich hudební záběr takřka nezná hranice, a tak vystoupení Posaunenquartettu ViWaldi může být překvapením a osvěžením přehlídky. Představí se tedy plejáda muzik, která by měla uspokojit všechny milovníky lidové hudby bez rozdílu věku. Zazní tóny houslí, cimbálu, kontrabasů, dud, ale i skřipek či pozounů, což slibuje pestrý hudební zážitek. Pastvou pro oko pak budou rozmanité lidové kroje, bez nichž si lidové muziky snad ani nelze představit.

Přehlídka začíná oba dny ve 14.00 v Centru tradiční lidové kultury v Cyrilometodějské ulici.

Vstupné je zdarma.

  • Facebook
  • Twitter