Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lidem v Jihlavě začíná po uzavírce opět téct voda

/
/
/
226 ZobrazeníPracovníci Služeb města Jihlavy pracují v současnosti na opravě havárie na vodovodním potrubí nedaleko zoologické zahrady. Náhradní zásobování pitnou vodou je zajištěno několika cisternami. Jejich polohu mohou zájemci sledovat na speciální mapě na www.vodasmj.cz.

Po středeční havárii na hlavním vodovodní potrubí u zoologické zahrady začíná lidem opět téct voda. Podle pracovníků Služeb města Jihlavy, kteří na opravě pracují, může během dne tlak ještě kolísat nebo může být voda zakalená. „Porucha je opravdu rozsáhlá, je to na jedné z hlavních trubek, která zásobuje velkou část Jihlavy. Oprava bude velmi komplikovaná,“ řekl náměstek primátora Radek Popelka.

Hodinu po nahlášení poruchy se povedlo najít místo a poškozenou část uzavřít, a tím umožnit zásobování zbytku Jihlavy pitnou vodou. „Špatná zpráva je ta, že náhradní trasa není tak kapacitní, takže výpadky v dodávce vody mohou a budou pokračovat. A další špatnou zprávou je to, že při zpětném tlakování trubek došlo k další poruše, která je v ulici Na Kopci. Na odstranění poruchy se samozřejmě pracuje. Prosíme proto obyvatele o trpělivost. Všichni jsou na nohou, dělají, co mají a za to jim moc děkuji,“ řekl Radek Popelka.

Náhradní zásobování pitnou vodou je zajištěno několika cisternami. Jejich polohu můžete sledovat na speciální mapě.

Pracovníci Služeb města Jihlavy zároveň prosí obyvatele ulice Stavbařů, aby jim v případě problémů s vodou (změna tlaku, zákal) zavolali na číslo 704 641 500.

Bez vody se včera v Jihlavě ocitlo 15 346 lidí. Problémová oblast je dnes již markantně menší. U označených nemovitostí na www.vodasmj.cz může stále docházet ke kolísání tlaku, zákalu či zavzdušnění, případně voda nemusí téct nějaký čas vůbec. Během dneška by se situace měla stabilizovat.

  • Facebook
  • Twitter