Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lamin Jawo podepsal kontrakt v FC Vysočina

/
/
/
829 ZobrazeníTřiadvacetiletý hrotový útočník Lamin Jawo uspěl na testu v FC Vysočina a s klubem podepsal profesionální kontrakt. Urostlý gambijský fotbalista, který v dospělé kategorii dosud působil výhradně v italských soutěžích, zvýší konkurenci v jihlavském útoku. 

„Lamin nás svými výkony na tréninku a v zápasech přesvědčil o svém potenciálu a perspektivě. Jsme přesvědčeni, že stojí za to s ním intenzivně pracovat. Jde o velmi inteligentního hráče, který svojí povahou velmi dobře zapadl do naší kabiny. Naopak jsme prozatím odložili angažování mladoboleslavského středopolaře Davida Komárka. Na zkoušce rozhodně obstál, ovšem momentálně by v našem kádru jen těžko hledal cestu do sestavy. K jeho možnému jihlavskému působení bychom se chtěli vrátit v letním období,“ informoval ředitel klubu Jan Staněk, jenž doplnil také jednu aktualitu. „Od úterý se s týmem začal připravovat devatenáctiletý plzeňský středopolař Pavel Šulc. S jeho mateřským klubem dojednáváme hostování v FC Vysočina Jihlava.“

Pavel Šulc (nar. 29. 12. 2000) byl zkraje zimy zařazen do přípravy prvního týmu Viktorie a v přípravných duelech zaujal velmi dobrými výkony i vstřelenými brankami. Tento odchovanec Toužimi je členem českých mládežnických reprezentací a na podzim 2018 zazářil v juniorské Lize mistrů.

Lamin Jawo (nar. 15. 3. 1995) měří 195 centimetrů a do Evropy přišel v létě 2014. Zvolil Itálii, přičemž začínal v týmu Vado Ligure, jenž působil ve čtvrté italské lize Serii D. O rok později už střílel branky v nižší soutěži za tým FBC Finale, kde zaujal představitele Carpi FC 1909, klubu Serie B. Přestup se zrodil v lednu 2017, ovšem zůstalo jen u tří startů v italské II. lize. Následovala třetiligová hostování v Sieně a v klubu FeralpiSalò. V lednu 2018 přestoupil do týmu účastníka Serie D – Olympia Agnonese. Zde se na podzim dočkal takřka maximálního herního vytížení a vstřelil tři ligové branky.

  • Facebook
  • Twitter